Leino Lember täiendas oma medalikollektsiooni (1)

Eesti pimedate ühingu male- ja kabemeistrivõistlustelt Tallinnas naasnud Leino Lember tõi sel aastal koju kuld- ja pronksmedali.

Väga hästi läks tal vene kabes, kus 11 kabetajat mängis kahe päeva jooksul šveitsi süsteemis seitse vooru. Leino võitis viis ja viigistas kaks mängu ning tuli kindlalt esimeseks.
Kolm päeva kestnud seitsme osavõtjaga malevõistlustel ei suutnud ta siiski kaitsta mullu võidetud meistritiitlit, kuid märkimist väärib ka saavutatud 3. koht 3,5 punktiga 6 võimalikust. Esikoha võitis lähiajal 80-aastaseks saav tallinlane Udo Koppel, kes osales juba 1940-ndate aastate lõpul Tartus toimunud pimedate võistlustel.

Pimedate ühingu malemeistrivõistlustest 1959. aastast osa võtnud Leino Lemberil on kogunenud üle 20 medali, kabes on ta võitnud umbes 15 medalit.
Mais toimunud Saaremaa pimedate ühingu üldkoosolekul valiti Leino Lember spordiseltsi presidendiks. Nüüd seisab tal ees vastutusrikas ülesanne – korraldada eelseisval sügisel Kuressaare ja pealinna pimedate kohtumine males ja kabes.

Soovime Leinole ja tema male- ja kabesõpradele jätkuvat indu võistluste organiseerimisel ning häid tulemusi ruudulisel laual ka edaspidi.

Juuno Jalakas

Print Friendly, PDF & Email