Vitali Jelissejev ja tema üheksa ametit (3)

Vitali Jelissejev ja tema üheksa ametit

Tegusa pubiomanikuna töötab Vitali vahel ka ise leti taga, tuletades meelde oma kunagist kelnerikarjääri.
Foto: Egon Ligi

Vana Konna pubis askeldab juba mitmendat aastat üks rõõmsameelne ja tegus mees, kes on nime poolest küll vene päritolu, kuid tegelikult läbi ja lõhki Saaremaa mees.

Nii telefonitsi intervjuud kokku leppides kui ka selleks kohtudes tundub kohe, et Vitali on sõbralik ja äärmiselt tagasihoidlik mees. Ta on intervjuusoovist kuuldes väga üllatunud ega usugi kohe esimese hooga, et me tõesti tahame tema elust ja tegemistest kirjutada. “Mis siin minust ikka rääkida,” ütleb ta esimese hooga, kuid jääb lõpuks siiski nõusse.

Päritolult venelane, sünnilt saarlane

Nimi ei ole siinkohal eksitav – nii Vitali ema kui ka isa on tõesti Venemaalt pärit, kuid tema ise on juba Saaremaal sündinud. Seega oli lapsepõlves tema koduseks keeleks vene keel. Sellise päritolu tõttu oli loomulik, et ka Vitali koolitee algas Kuressaare vene keskkoolis (toonane 3. keskkool, mis nüüd kannab Kuressaare vanalinna kooli nime), kus ta üheksa aastat õppis.
Pärast üheksat kooliaastat Kuressaares võttis Vitali jalge alla pealinna tee: “Ega ma nüüd enam hästi mäletagi, mis ma seal õppisin,” naerab ta ise selle küsimuse peale, et mis siis seal. Suure pingutamise peale selgub, et omandatud sai autoremondilukksepa amet: “Selline poiste värk ikka – tehnika oli südamelähedane!”

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Telli leht siit

Print Friendly, PDF & Email