Velod kolisid kesklinnast Raiekivi säärele (3)

Velod kolisid kesklinnast Raiekivi säärele

LÕBUSÕIT: Velokartidega sõitmiseks on linnaisade arvates kõige parem rannapiirkond.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare kesklinnas velokarte laenutanud firma tegutses vaid mõned päevad ja kadunud ta linnapildist oligi. Abilinnapea Kalle Koovi sõnul on tegemist lätlastele kuuluva firmaga Berg Baltic OÜ, kes on endale juba pikemat aega meie linnas tegutsemispaika otsinud.

“Oleme seda linnavalitsuse nõupidamistel arutanud mitmeid kordi,” ütles Koov. “Põhiline küsimus oli selles, kus seda tegutsemist lubada.”
Koovi sõnul oli firma teinud endale registreeringu eramaale Pritsumaja juures, aga tegutsema asusid nad linnamaal. Selleks Berg Baltic OÜ-l mingit õiguslikku alust ei olnud. Linnavalitsus konsulteeris ka politseiga, kuna velokartidega sõitmine tihedas kesklinnaliikluses või ka parklates autode vahel tundus ohuolukordi tekitavana.

“Ka minul endal ei tekkinud tunnet, et see laenutus siia kesklinna kõige paremini sobib,” rääkis Kalle Koov. “Eelmisel reedel kutsusime nad linnavalitsusse ja pakkusime võimalust oma teenust osutada kas Raiekivi säärel või pargis kuursaali ees.”
Nüüdseks on velofirma Koovi sõnul esitanud avalduse kasutamaks linnamaad Raiekivi sääre alguses. Tegutsemisluba on firmal olemas ja linnavalitsuse teisipäeval toimuva istungi järel antakse neile tõenäoliselt ka linnamaa kasutuse õigus.

Koov hindas teenust Kuressaares igati vajalikuks. Tema sõnul on näha, et vajadus sellise atraktsiooni järele on. Aga ka ohutus peab olema kõigile tagatud. Esialgu on linnavalitsusel plaanis anda Berg Baltic OÜ-le linnamaa kasutusõigus kuni augusti lõpuni.

Print Friendly, PDF & Email