Ruhnu kiirabiauto ootab parandusse saatmist (7)

Üleeile võis Ruhnu piirivalvekordoni ees näha nukralt seismas tühja kummiga kiirabiautot. Kuna auto all ja kõrval oli muru kõrgem kui kordoni ümbruses, võis eeldada, et auto pole sealt juba mõnda aega liikunud.

Ruhnu vallavanema Aare Sünteri sõnul on natuke vähem kui aasta ruhnlaste käsutuses olnud endisel Tallinna lastehaigla reanimobiilil rattakummi ventiilivaheline ühendus lahti. Kuna Ruhnus pole aga pinki, millega kumm veljelt maha võtta, ja käsitsi seda tööd teha ei saa, ootab kiirabiautoratas Saaremaale parandusse saatmist.

Küsimusele, kuidas ruhnlased ilma kiirabiautota hakkama saavad, vastas Sünter, et kogu selle aja jooksul on autot reaalselt vaja läinud ainult ühel korral, kui kõhuvaludes inimene tuli haiglasse saatmiseks kopterile viia.
“Ventiil peab nii palju küll, et hädajuhtumi korral saaks kummi täis pumbata ja sõidus ära käia, ning suuremate ürituste Ruhnul toimumise korral pannakse ka auto jonksu,” rääkis vallavanem Sünter. Auto eest hoolitseb piirivalve, kes seda iga paari nädala tagant käivitab ja auto töökorras olekut kontrollib.

Print Friendly, PDF & Email