Vastavatud Veere kõrts kutsub ka kunsti ja kultuuri nautima

Kihelkonna vallas Tagamõisa poolsaarel Veere sadamas asuv Veere kõrts on teist nädalat taasavatud.

Vanasti meremeeste klubina toiminud kõrts mahutab 30–40 inimest. Mõnus on ka õues istuda ja merevaadet imetleda. Õue on sätitud lauad ja tehtud lõkkeplats ning esinejatele väike lava. “Plaanis on iga kuu üritusi teha. Tänavu oleme kindlasti septembrini avatud,” ütles üks rentnikest Anneli Teppo, kelle sõnul on kõrts ideaalne koht väikestele seltskondadele, kes natukeseks linnast ära tahavad. Praegu on mitu seltskonda ruumid juba ette broneerinud.

Kaks viimast aastat suletuna seisnud Veere kõrts on nüüd avatud iga päev, alates kella kahest ja nii kaua, kui kliente jätkub, ning pakutakse ka sooja sööki.
Kõrtsitoa kõrval on avatud väike galerii Wine & Art. Vanadesse poeruumidesse tehtud väikeses galeriis on hetkel eksponeeritud suvesaarlasest sisearhitekti ja kunstniku Anneli Teppo enda maalid.

“Tulevikus tahaksin müüki võtta ka teiste kohalike kunstnike töid,” ütles Teppo, selgitades, et galeriis saab maale nii vaadata kui ka kaasa osta, peale selle võib ta inimestele korraldada ettetellimisel mitmesuguseid kursusi, kus õpetatakse näiteks portselani-, klaasi- ja pudelimaalimist jne. Lisaks pakutakse kunstinautijale soovi korral kvaliteetveini ja sigari popsimise võimalust.

“Meil on plaanis teha siin üritusi, et pakkuda selle kandi inimestele kultuurset ajaveetmise võimalust,” ütles teine rentnik Riia Lõhmus. Täna tantsitavad Veerel rahvast pillimehed Ain Kivilo ja ühtlasi kõrtsiperemees Meelis Laido. Kuna kohalike hulgas on palju häid ja andekaid pillimehi, siis avaneb ka neil võimalus kõrtsi juures koos musitseerida.

Säärase ettevõtmise mõte tekkis kõrtsi rentnikel, suve-saarlastel Anneli Teppol, Riia Lõhmusel ja Meelis Laidol sellest, et nad ise on suviti palju aastaid Undva kandis elanud. “Ja kuna meil käib siin palju külalisi, siis oleks tore oma külalistele mõnusat ajaveetmist pakkuda. Kuna see koht oli juba mitu aastat kinni, siis tuligi mõte kõrts uuesti avada ning lisaväärtusena kunsti ja kultuuri pakkuda,” ütles Anneli Teppo.

Print Friendly, PDF & Email