Metallivargal tuleb vangi minna

Riigikohus ei võtnud varguses ja sõiduki purjuspäi juhtimises süüdi mõistetud mehe kaitsja taotlust menetlusse ning seega tuleb Urmo-Rainil asuda kandma reaalset vanglakaristust.

Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajas mõisteti 31-aastasele Urmo-Rainile mullu 31. märtsil varguste ja mootorsõiduki purjuspäi juhtimise eest liitkaristuseks ühe aasta ja nelja kuu pikkune reaalne vangistus.
Tema kaasosalisele, 42-aastasele Aivarile mõisteti kuus kuud vangistust tingimisi 18-kuulise katseajaga. Mõlemal mehel tuleb tasuda ka 6525 krooni sundraha ja hüvitada vargusega tekitatud tuhande krooni suurune kahju.

Urmo-Raini kaitsja kaebas otsuse edasi Tallinna ringkonnakohtusse palvega asendada vangistus üldkasuliku tööga. Tallinna ringkonnakohus jättis aga maakohtu otsuse muutmata ning kaitsja pöördus riigikohtusse, kus kaitsja taotlust menetlusse ei võetud.

Süüdistuse kohaselt tungisid varem neljal korral kriminaalkorras karistatud Aivar ja üheksal korral kohtu ees seisnud Urmo-Rain 2008. aasta juulis Orissaare vallas asuva karjääri territooriumile ja varastasid sealt metalli.
Lisaks süüdistati Urmo-Raini mootorsõiduki juhtimises keskmises alkoholijoobes. Kuna Urmo-Rain pani kuriteo toime katseajal, ei näinud kohus muud võimalust, kui mõista talle karistuseks reaalne vangistus.
Urmo-Rain mõisteti varguses süüdi ka mullu augustis. Toona varastas ta pärast ühes Kuressaare korteris peetud pidu sealt ehteid ja fotoaparaadid.

Print Friendly, PDF & Email