Meri andis kapteni välja

Kolmapäeval merest leitud surnud mehe isik on tuvastatud, tegemist on 50-aastase Vladimiriga, kes oli furtsellaariakogumise laeva Liina kapten.

Läinud kolmapäeval kell 12.35 teatati häirekeskusele, et Muhu vallas Võikülas on meres uppunud inimene. Päästjad tõid raskesti ligipääsetavas kohas olnud surnukeha kaldale. Saarte Hääle andmetel avastasid uppunud mehe elektritöölised, kes otsisid merekaabli asukohta.

Politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo pressiesindaja Ene Kussmann kinnitas Saarte Häälele, et leitud meesterahvas on 50-aastane Vladimir, kes oli 9. juuli keskpäeval kadunuks jäänud furtsellaariakogumise laeva Liina, mille pardal oli kaks meest, kapten.
Üks laeva pardal olnud meestest, Erich Väli, leiti hiljem uppununa laevast umbes 43 meetri kaugusel. Laeva kapten jäi tuukritel leidmata. Lähedased otsisid meest ise, käies läbi kõik rannikuäärsed sadamad ja kammides paadil sadamate vahelisi alasid, kuid tulemusteta. Eile andis meri kadunud kapteni välja.

Laevaga juhtus õnnetus Saaremaa rannakülast 1,8 meremiili põhja pool, sügavust on selles kohas pea 7 meetrit.
Esialgu oletatakse, et laevaõnnetuse võis põhjustada ülelaadimine või kauba valesti laadimine, millest võis tekkida saatuslik kreen. Põhjused selguvad täpsemalt, kui laev üles tõstetakse.

Saarte Hääle andmetel plaanitakse seda teha augusti keskel, kui ilmastikuolud sobivad ja on võimalik kasutada vastavat tehnikat.
Kõikide asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi 422 järgi, mis käsitleb liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist sõidukijuhi poolt. Menetlust juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Print Friendly, PDF & Email