Rahvas kogunes Roomassaarde äikesetormi imetlema (3)

Rahvas kogunes Roomassaarde äikesetormi imetlema

VÕIMAS VAATEPILT: Selline vaade avanes üleeile õhtul kümnetele Roomassaarde äikest imetlema tulnud inimestele.
Foto: Peeter Kukk

Ööl vastu kolmapäeva Kuressaare linna ja Saaremaa ümber möllanud äikesetorm meelitas paljud inimesed mere äärde ja sadamatesse taevatule mängu imetlema. Sel korral äike kellelegi kahju ei tekitanud.

“Päästjatele möödus seekordne äikeseilm suhteliselt rahulikult,” ütles Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremets, lisades, et suuri väljakutseid õnneks ei olnud. Mõni väljakutse oli seoses tööle hakanud alarmidega, kuid üldiselt see öö tema sõnul tavapärasest eriti ei erinenud.

Küll aga oli rohkesti tööd elektrikutel. Eesti Energia pressiesindaja Marina Bachmanni sõnul oli peamisteks elektrikatkestuste põhjuseks tuulega liinidele kukkunud puuoksad. Äike ise tema sõnul kuhugi sisse ei löönud.
“Oli palju lühiajalisi katkestusi, nii paari-kolme minuti pikkuseid,” rääkis Bachmann, lisades, et Valjala vallas
Sakla külas ja Muhumaal kestis elektrikatkestus pikemalt, kuid ka need katkestused said likvideeritud. Kokku oli vahepeal elektrita umbes 400 klienti, aga eile päevaks said kõik voolu tagasi.

Televiisorit vaadata tahtnud inimeste sõnul tuli äikese ajal ette ka telepildi hangumist. Elektroonikapoest kinnitati aga, et uut telerit keegi eile ostmas ei käinud.
Paljud eelistasid vanarahva tarkusele tuginedes majas voolu välja võtta ning oli ka neid, kes hoopis kuhugi mere äärde äikesetormi vaatlema tõttasid.

“Kohe kui müristama hakkas ja äike lähenes, lähenesid sadamale ka sõiduautod,” rääkis Roomassaare sadamas seisnud piirivalvelaeva Valve komandör Vaido Luks, lisades, et ta ei ole ammu sellist tihedat sähvimist taeva all näinud ning need võimsad kõuekärgatused olid ikka tõesti läbitungivad ja panid kogu laeva kõmisema.

“Ei tekita see äike ainult hirmu ja kartust, vaid pakub inimestele ka midagi vaatemängulist,” märkis Luks, viidates mitmetele autodele, kes end sadamasse parkisid. “Roomassaare kai pealt oli kõige lahedam tervet äikesetormi vaadata,” rääkis toimetusse helistanud noormees, kelle sõnul kogunes kai peale looduse pakutud vaatemängu vaatama üle paarikümne masina ning need, kes parklasse ei mahtunud, jätsid masina sõidutee äärde

Juuli alguses möllanud äikesetorm tegi Saaremaal palju pahandust: lõi Kaarma vallas sisse ühte kõrvalhoonesse ja purustas Kuressaare linnas veetorud. Nädal hiljem kärgatas äike Kihelkonna vallas ja süütas seal ühe aida.
Ilmajaam on selleks nädalaks ennustanud soojakraade, päikest ja äikest.

Print Friendly, PDF & Email