Kuigi praeguseks ei ole Eesti karusloomade aretusühingu (EKAÜ) andmeil küülikute viirushaigus müksomatoos saartele veel jõudnud, on seda registreeritud juba nii Läänemaal kui ka Pärnumaal Audrus.
“2009. aastal oli juhtumeid ka Saaremaal, seega võib haigus suure tõenäosusega välja lüüa ka sellel aastal,” ütles ühingu aseesimees Diana Mägi.
“Küülikute müksomatoos ei ole ravitav,” toonitas EKAÜ esimees Liia Taaler, lisades, et haigus on sageli ägeda ja piinarikka kuluga ning enamikel juhtudel lõpeb küüliku surmaga.
Haiguse ennetamiseks tuleb küülikud vaktsineerida. Lubatud on tervete küülikute immuniseerimine, kuid Taaleri sõnul tuleb meeles pidada seda, et haiguse tunnustega loomi vaktsineerida ei tohi. “Haiguse leviku piiramiseks tuleb haigustunnustega küülikud hukata ja korjused hävitada,” ütles ta.
Eesti karusloomakasvatajate aretusühing palub inimestel lasta oma küülikud müksomatoosi vastu vaktsineerida, sõltumata sellest, kas neid peetakse õues või toas.
Haiguse läbipõdenud ja ellu jäänud küülikud jäävad haiguskandjateks, neil ei teki immuunsust. Sellised loomad on nakkusallikaks kõikidele lähikonna küülikutele ja jänestele.
120 krooni.
1 purk/20 doosi (e.20küülikut) on Taluapteegis 80eek, või oli tõesti 120eek. Pluss süstlad nõelad.
Kulu ei ole suur! Igal juhul vaktsineerige! Kasutage kohalike veterinaaride abi vajadusel.
Riina Uibopuu väitel tuleks täieliku imuunsuse saavutamiseks vaktsineerida:
1 kord 4 kuu vanuselt
2 kord 6 nädala pärast
3 kord 3 kuuselt
Haiguse levikul on see eriti oluline.
Tegin vea eelmises kommentaaris!
1 kord 4 nädala vanuselt!
Pakkuge vaktsiini ka oma naabriele, kui omal üle jääb – ise enda loomade huvides!
bussijaama juures olev apteek on väga kallis ja suhtumine jube. mujale oma loomaga minna ei ole, kui peab jälle sinna minema. kahju, et ei ole teist loomakliinikut.
on ka birkenfeldi kliinik kiriku juures ( ka bussijaama lähedal) valiku võimalus ju on.
see on pidevalt suletud