Kuhu minna

Kolmapäev, 28. juuli

KINO
Divas kl 16 ja kl 19 Purustatud õhuloss. Draama. Viimane seanss. Pilet 40.– 

TEATER
Kaarma kiriku pastoraadis kl 21 ööetendus Vaimude valgus Kaarma kiriklas ehk Pildikesi Kallase-pere kirjaalbumist. Kaarma Kamberteater. Piltide hinged ja vaimud: Oskar Kallas jun – Joosep Aru; Rudolf Kallas – Tanel Ting; Mihkel Kallas, Oskar Kallas – Hannes Nelis; Wilhelmine Kallas – Rita Nimik; Aino Kallas – Aili Salong. Pildid sättis sõnasse Tiiu Villsaar. Etenduse pääsmed hinnaga 50 krooni eelmüügis Kaarma kiriku pastoraadis, Aste klubis, Kuressaare kultuurikeskuses.

SPORT
Leisi staadionil Saaremaa 2010 meistrivõistlused jalgpallis: kl 19 Leisi JK vs. Torgu. Korraldab Saaremaa JK aaMeraaS.

TANTS
Divas DJ Peeter Kukk. Sissepääs tasuta.

Neljapäev, 29. juuli

KINO
Diva suletud.

ÜRITUS
Kuressaare staadioni kõrval kl 17–23 Tivoli tuur 2010. Üks atraktsioon 40 krooni, käepael (10 x pilet) 300 krooni.
Kaarma kiriku pastoraadis kl 21 ööetendus Vaimude valgus Kaarma kiriklas ehk Pildikesi Kallase-pere kirjaalbumist. Kaarma Kamberteater. Etenduse pääsmed hinnaga 50 krooni eelmüügis Kaarma kiriku pastoraadis, Aste klubis, Kuressaare kultuurikeskuses.

TANTS
Divas DJ K. Lillimägi. Sissepääs tasuta kuni kl 24. Alates kl 24 pilet 35 krooni.
Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.
Veski trahteris kl 20 Pärimuskultuuri suvi 2010: laulu- ja tantsuansambel Ätses Muhust.
Club Privilege’is A. Le Coq Premiumi ja Fizzi tasuta tantsupidu. Sissepääs tasuta.
Illiku laos Orissaares DJ Peeter Kukk. Pääse 25.–


Tulekul

Saaremaa merenädal kutsub osalema

Kuressaare 14. merepäevad tulevad koos Saaremaa merenädalaga, mis saab alguse juba sel reedel. Merenädalal lööb kaasa seitse erinevat sadamat Muhu Lõunarannast Mõntuni välja.

“Me teeme mõttelise ringi Saaremaa toredatele sadamatele,” rääkis Kuressaare merepäevade peaprodutsent Reet Truuväärt, lisades, et ideega korraldada taoline merenädal haakusid paljud vallad ning mis kõige rõõmustavam, ka sadamaomanikud ja üks külaselts – Tagaranna. “Kui need üritused kohapeal populaarseks osutuvad ning hästi korraldatud saavad, siis ma arvan, et see annab taganttõuke, et taolist merenädala traditsiooni veel järgmiselgi aastal jätkata ning võib-olla tuleb kaasa veel rohkemgi sadamaid,” lausus ta.

Merenädalal löövad tänavu kaasa Orissaare sadam, kes on oma Illiku laiu päevad merenädalale nihutanud. Tagaranna sadamas on tore meresimman ja rahvalik õhtu koos üllatustega, Lõmala sadam ja Salme rannapark pakuvad teatrit. Papissaares saab ise aktiivne olla ja paadiga merele minna ning Vilsandi ja Papissaare vahel koos giidiga seigelda.

Panga pangal toimub päikeseloojangul müstiline marikaku rituaal, mis on seotud merele ohverdamisega. Mõntu sadamas on paika pandud lausa väikesed merepäevad. Programm on tihe, hommikust õhtuni kestavad maapealsed ja merepealsed tegevused ning kindlasti on huvitav ka rannakaluri-teemaline arutelu. Õhtu lõpeb suure sadamapeoga koos Ivo Linna ja Heliosega.

Merenädal avatakse 30. juulil kell 12 Lõunaranna sadamas, kus toimuvad erinevad üritused merel. Kell 15 algab seminar Eesti merendusest, lektoriteks mereakadeemia dotsent Rein Raudsalu ja Peeter Laum. Seejärel esineb Kuressaare puhkpilliorkester ning pidu jätkub Külasema külaseltsi meeleoluka merelaulude õhtuga. Merenädal tõmmatakse kokku Kuressaare merepäevadega, mis algavad 6. augustil.

“Keskendume sellele, et me saaksime inimesed rohkem vanadesse kordatehtud ja uutesse sadamatesse, tahame rohkem inimesi merele viia, võimaldada neile meresõite ning rõhume väga palju vanadele kommetele,” sõnas Truuväärt.

Ivika Laanet

Print Friendly, PDF & Email