Hoidiste hooaeg kergitab suhkru ja purkide läbimüüki

Hoidiste hooaeg kergitab suhkru ja purkide läbimüüki

PURKIDEL ON MINEKUT: Koduextra Kuressaare poe müüja Ülle näitab, et nende poes on valik lai, saab osta purke koos purgikaantega.
Foto: Egon Ligi

Kuigi poest on võimalik osta igasugu moose ja hoidiseid, eelistavad paljud siiski ise nende valmistamise ja marjade külmutamisega vaeva näha.

Maxima avalike suhete juht Erkki Erilaid lausus, et võrreldes eelmise aasta sama ajaga on suhkrumüük suurenenud rohkem kui 50%. “Purke ja kaasi hakati rohkem ostma juba pärast jaanipäeva. Purkidest eelistatakse väiksemaid ja keskmist mõõtu. Juuli teisest poolest hakkas aga suurenema ka suuremõõduliste purkide ja hapendusnõude müük,” rääkis ta, lisades, et väga palju ostetakse ka ühekordselt tarvitatavaid külmkarpe, et säilitada  marju üle talve sügavkülmas.

Maxima Eesti OÜ Kuressaare poes pakutakse klientidele soodsa hinnaga suhkrut, samuti kvaliteetset spetsiaalset moosisuhkrut. Muudest vajalikest vahenditest pakub Maxima valikut marjasõelu, kirsikivipresse, keedupotte, saumiksereid ning muidugi erinevas suuruses purke ja purgikaasi.
Ka Koduextra Kuressaare poe juhataja asetäitja Gea Kuuder ütles, et purke ja purgikaasi ostetakse palju. Müük hoogustus tema sõnul just kaks nädalat tagasi. Eelmisel nädalal kampaania raames soodushinnaga müügis olnud külmikukarbid osteti ära nagu soojad saiad. Ta lisas, et seda muret, et kaubast puudus kätte tuleks, siiski ei ole. Koduextra Kuressaare poes on müügil nii purke kui ka purgikaasi.

Rimi & Säästumarketi turundus- ja kommunikatsioonijuht Evelin Mägioja rääkis, et Säästumarketites on suhkrumüük läinud väga hästi. “See on 2–3 korda kõrgem kui muudel perioodidel,” lausus ta, lisades, et suhkrut müüb Säästumarket kilostes pakkides põhjusel, et kilose suhkrupaki hind on niivõrd hea, ning suuremate kottide pakkumised ei pruugi reeglina soodsamad olla.

Kõige populaarsem müügiartikkel Säästumarketites on purgikaaned. Müügil on nii keeratavad kui ka kaanetamiseks mõeldud kaaned. Väga hästi lähevad müügiks ka erinevas suuruses plastikkarbid. Lisaks ostetakse sügavkülma tarbeks päris palju sulguritega kilekotte ning kurkide hapendamiseks mõeldud suuremaid, 5-liitriseid nõusid. Rimi Kuressaare poes läksid purgikaaned müügiks koguni nii hästi, et esimene partii on Mägioja sõnul juba läbi müüdud.

“Neid meil praegu küll ei ole, aga tuleb juurde,” lausus Mägioja, lisades, et küll on aga võimalik osta kõikvõimalikke erinevas hinnaskaalas ja suurustes säilituskarpe. Hetkel müüvad Rimis kõige paremini säilituskarbid. Suhkrumüük on Rimis tõusnud, võrreldes tavamüügiga 50%.
Selveri avalike suhete juht Annika Vilu lausus, et Saare Selveris on nii suhkru kui ka teiste hoidistamiseks vajalike kaupade müük jäänud üldjoontes mullusega samale tasemele.

“Eelmine aasta tõi suhkru, purkide ja kaante müügi hüppelise kasvu, seega on sama suurusjärk hea tulemus,” ütles ta, lisades, et nad võtsid möödunud aastast õppust ning sel aastal ei tohiks hoidistamiseks vajalik enne hooaja lõppu otsa saada.


Mustikaid on metsas vähevõitu

Nädala algul oli Kuressaare turul vaid üks mustikamüüja, kes kinnitas Saarte Häälele, et tänavu on metsas mustikaid tõepoolest väga vähe.
“Kell 10.30 läksime metsa ja kell oli 18, kui ära tulime. Seitse ja pool tundi metsas ning saime 20 liitrit kolme peale. Tund ja liiter, niimoodi umbes,” rääkis perega metsas mustikal käiv Evi, kes müüs eile mustikaid neljandat päeva. Küsimusele, kas on ka palju ostjaid, vastas Evi, et ikka ostetakse.

“Kuidas kunagi. Laupäeval läksid marjad päris kenasti,” lausus ta, lisades, et talle metsas käimine väga meeldib. “See on mu hing,” märkis naine. Käsitsi korjatud puhastatud marjad maksid 45 krooni pool liitrit.
Igal aastal mustikametsas käiv Juta Tagaverelt ütles, et võrreldes varasemate aastatega on mustikaid ikka väga vähe. “Möödunud aastal oli hästi palju, istu ühe koha peal ja korja, sel aastal pead aga kogu aeg liikuma ja otsima,” rääkis ta.

Peale mustikate müüdi turul värsket kartulit, punaseid sõstraid, herneid, kurki, vaarikaid ja kukeseeni.
Kukeseeni müüv Maria ütles, et tema käib metsas emaga koos. “Kui ikka väga palju sääski on, siis tüütab ära ka,” nentis ta. Kukeseene kilo maksis 100 krooni.

Print Friendly, PDF & Email