15. Tivoli tuur jõuab Kuressaarde (9)

Neljapäeval algab Kuressaares staadioni kõrval 15. juubelihõnguline Tivoli tuur, mis võrreldes varasematega pakub uusi ja huvitavaid karusselle ning laupäeva õhtul toimub esmakordselt suur vahupidu.

“Üle tüki aja on suuri karusselle päris piisavalt, park on hästi suur,” ütles Tivoli tuuri produtsent Lauri Viikna, lisades, et näiteks on neil seekord kaasas uus karussell “Rock a plane”, millest pealtnäha paistab, et ei olegi mitte midagi, aga tegelikult on sõit hirmus karm. “Siis on “Ranger” ja “Tuhat üks ööd”, “Suur valss” ning autodroomid, igavesti vahva on,” kinnitas Viikna.

Programm on eelmistest aastatest erinev selle poolest, et kui muidu oli pühapäevaseks tõmbenumbriks ilutulestik, siis sel aastal tuleb vahupidu. “Vahupidusid korraldatakse tavaliselt noortele, aga alaealised, kes sellest kõige rohkem rõõmu tunnevad, pole seda veel näinudki,” põhjendas Viikna. Vahupidu on kõigile tasuta.

Esimesel tivoliõhtul algab kl 21 disko, teistel õhtutel alustavad samal kellaajal esinejad. Tivolisse on oodatud kõik. “See on kõigi üritus, hoolimata vanusest, soost, rahvusest või seksuaalsetest kalduvustest,” kutsus Viikna kõiki lõbustuspargis pakutavast osa saama.

Tuur kestab kolm kuud. “Seekord ei minda Lõuna-Eestisse ega Viljandisse, otsustasime tulla Kuressaarde, sest meile meeldib Saaremaa,” sõnas Viikna. Karussellid toob publikuni Lindströms Tivoli Rootsist. Tuur jõuab Kuressaarde Haapsalust ja on siin kuni pühapäevani.

Print Friendly, PDF & Email