Katariina Jee ja Kadri hea aasta jätkus (1)

Katariina Jee ja Kadri hea aasta jätkus

KADRI: Jahtlaev Kadri on Tanel Õuna (roolis) juhtimisel võitnud sel aastal kõik kohalikud karikavõistluse regatid. Viimasena võeti võit ja Saaremaa meistritiitel Roja regatil.
Foto: Raul Vinni

Nädalavahetusel sõidetud Roja regati, mis kujunes ühtlasi ka Saaremaa meistrivõistlusteks avamerepurjetamises, võitsid Katariina Jee (kapten Mart Tamm) ja Kadri (Tanel Õun), jätkates sellega oma võitude seeriat kohalikel regattidel.

Reede hilisõhtul Roomassaarest startinud Roja regatil said Saaremaa Merispordi seltsi 12 jahti Lätimaale viinud etapil tunda päris kurja purjetamisilma. Taganttuules, mis puhus kuni 14 meetrit sekundis, purunesid nii mõnelgi jahil purjed ja otsad. Kõik jahid jõudsid siiski kohale, neist suuremate grupis kõige kiiremini Katariina Jee, mille sõiduajaks tuli veidi alla 7 tunni. Talle järgnesid 54 miili pikkusel distantsil Liliann (Margus Beljakov) ja Zoo (Toivo Matt).

Väiksemate jahtide grupis suutis 43-miilisel distantsil kiireimat sõitu teha Kadri – sõiduaeg samuti alla 7 tunni. Talle järgnesid Mercurius (Margus Tasa) ja Cassandra (Jaanis Prii).
Kadri kapten Tanel Õun ütles Saarte Häälele, et esimene etapp oli ülipõnev, seda just ilmaolude tõttu. Õuna sõnul tõusis tuul pidevalt ning pagid (äkiline tuule tugevnemine – toim) tegid purjede valiku ja sõidu üsna keeruliseks.

Paljudel jahtidel purunesid purjed või taglas ning päris puhtalt ei pääsenud ka Kadri, mille kajutilael purunes üks aas, mis suudeti siiski oma jõududega korda teha. “15 miili enne Rojat saime spinnakeri (taganttuules kasutatav eespuri – toim) uuesti tööle ja piisava edu konkurentidega sisse sõita,” märkis Õun.
Pühapäeva hommikul Rojast Roomassaare poole startinud teisel etapil, mis kulges kuni 9 meetrit sekundis puhunud tuules, kumbki esimese sõidu võitnud jahtidest oma võitu kaitsta ei suutnud.

Suuremate jahtide grupis finišeeris esimesena Zoo, teise koha võttis Katariina Jee ja kolmanda koha Liliann. Väiksemate jahtide arvestuses oli esimene Karina (Margus Hiet), teine Lote (Toivo Leivat) ja kolmas Kadri. Katariina Jee ja Kadri suutsid teises sõidus sõita välja siiski nii hea tulemuse, et kahe sõidu kokkuvõttes kuulusid Saaremaa meistrimedalid neile.

Tanel Õun lausus, et teine sõit oli neile keeruline, kuna vabas tuules ei suuda Kadri konkurentidega eriti hästi sammu pidada. Ometi sõideti nii hästi, et tuli kuldmedal. “Oleme väga rahul tehtud sõiduga,” sõnas Õun.
Kolm punkti saanud Katariina Jeele järgnes Zoo ühe vähem punktiga ja kolmas oli Liliann 6 punktiga.
Kadri kogus kokku neli punkti, Karinal jäi lõpuks 5 punkti ning kolmandaks tuli stabiilselt esikolmiku piiril sõitnud Cassandra 7 punktiga.

Saaremaa meistrivõistlused läksid kirja ka Saaremaa karikavõistluste arvestuses, kus nüüdseks on peetud neli regatti kuuest. Nii Katariina Jee kui ka Kadri on seni kõik regatid võitnud ja kindlustanud endale jälitajate ees turvalise vahe. Neli punkti kogunud Katariina Jeele järgneb Zoo 11 punktiga ja Sophia 12 punktiga.
Samuti 4 punkti omavale Kadrile järgneb Karina 10 ja Lote 18 punktiga.
Karikavõistluste järgmine etapp Ruhnu regatt on kavas augusti keskel.

Print Friendly, PDF & Email