Invaühing tähistas 20. juubelisünnipäeva (1)

Invaühing tähistas 20. juubelisünnipäeva

UUS LIPP: Anneli Lõhmus kinkis vastremonditud majale pimedate ühingu poolt uue riigilipu – “Las see lipp siis lehvib ja kaunistab teie maja pidupäevadel!”
Foto: Evely Aavik

Laupäeval, 24. juulil tähistas Saare maakonna invaühing oma 20. juubelisünnipäeva ning külalised võeti äsjaremonditud majas vastu uhke peolauaga.

“Tahan kõigepealt tänada inimesi, kes päästsid selle maja lagunemisest, et me saame uuesti alustada siin uut elu,” ütles invaühingu juhatuse esimees Jüri Heinlaid ning andis aplauside ja kiidusõnade saatel tänukirjad üle neile, kes on maja renoveerimisele märkimisväärselt kaasa aidanud.

Alles seejärel asus juhatuse esimees õnnitlusi vastu võtma. Tänukirja pälvinud riigikogu liige Kalle Laanet soovis juubilarile kingitust üle andes majja palju päikest, Kuressaare abilinnapea Argo Kirss kutsus ühingu liikmeid linnaasjades kaasa rääkima ning Saare maavalitsuse esindaja Avo Levisto andis edasi maavanema õnnitlused ja soovitas ühingu ikka kogu aeg pildil olla.

“Maja on nii hea ja kodune, et siin saavad kõik sellise koduse tunde,” ütles Levisto, kes oli juba jõudnud majas ringi ära teha.
“See töö, mida te olete teinud selle lühikese ajaga, annab märku tugevast organisatsioonist,” kiitis puuetega inimeste koja juht Veronika Allas, avaldades soovi ühinguga edaspidigi koostööd teha.

Õnnesoove ütlesid ka Eesti reumaliidu esindajad, Saaremaa pimedate ühing, Saaremaa vaegkuuljad, Saare Vaimukad ning rohkesti ühinguliikmete kiidusõnu pälvinud Keskerakonna liikmed.
“Suur töö on tehtud, kuid suur töö on veel ees,” tänas õnnitlejaid Tiiu Randmaa, kelle sõnul on maja väärtuseks ikka inimesed ja seal toimuv tegevus.

“Tahame, et siia majja tulevad ka need, kes siiani ei ole kodust välja tulnud või kes on meie maja tegevusest eemale jäänud, sest elu peab edasi minema,” sõnas Randmaa ja palus pidupäeva puhul meestel šampanjapudelid avada.
“Küll siin majas elu ikka käib,” ohkasid mitmedki külalised kadedalt, vaadates remonditud ruume ja korrastatud aeda.

“Selles majas on nii hea olla ja koos käia,” märkisid rõõmsalt söögilauas istuvad inimesed, kiites kõvasti juhatuse esimeest Jürit, kelle näolt mitte kunagi naeratus ei kaduvat. Tore oligi see, et juubelisünnipäeva pidava ühingu liikmed said kõik uhkelt lauas istuda, sest roogasid kandsid neile ette ja pesid pärast ka nõud puhtaks Eesti reumaliidu noored Tallinnast.

Print Friendly, PDF & Email