Elu parimad aastad EPT-s

Elu parimad aastad EPT-s

PEREPILT: Terve Lõugu-pere. Ema-isa selja taga seisavad vasakult Paavo, Enn, Külli, Taivo ja Priit. Pilt on tehtud 1960ndatel aastatel. Tänaseks on peale isa ja ema manalateele lahkunud ka Külli ja Enn.
Foto: Erakogu

Kui Taivo Lõuk (76) oma elule tagasi vaatab, siis väidab mees kindlalt, et tema elu kõige huvitavamad, kõige paremad aastad möödusid EPT rajoonikoondises. “Minu noore mehe töö ja armastus on sinna jäänud. See oli aeg, kus üksteisest hooliti, rahvas käis omavahel läbi. Meil oli üle 600 inimese tööl, aga nad olid omavahel lähedasemad kui tänapäeval kümme.”

Taivo Lõugu (76) isa Albert Lõuk oli hinnatud pedagoog ja koolijuht algul Vättal, hiljem Vaiveres, ema Niida humanitaarainete õpetaja. Taivo oli pere esiklaps, kellele juba aasta pärast toodi seltsiks vend Enn, seejärel Paavo. Siis tuli õde Külli ja kümne aasta pärast pesamuna Priit.

Kuna last polnud kuskile jätta, tuli väikemehel Taivol igal hommikul vanematega koos kooli vantsida. Istus teine siis klassitoas, naaberpingis tulevane kirjanik Albert Uustulnd. Kui Taivol kooliaeg käes, hoidis isa teda nädalajagu päevi esimeses klassis, siis nägi, et poisil pole seal midagi teha ja tõstis teise klassi üle.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Telli leht siit

Print Friendly, PDF & Email