Pöide firma Alunaut sai 440 000 krooni toetust (3)

Hetkel Pöidel jahti Journeyman 60 ehitav firma Alunaut sai Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) 440 000 krooni tehnoloogiainvesteeringute jaoks.

Firma tegevjuhi ja laevaehitaja Mark Muru sõnul läheb EAS-i tugi esialgu lihtsalt ettevõttes kasutusel olevate tehnoloogiate arvu täiendamisele ja pisut ka olemasoleva keevitusseadmete pargi suurendamisele, kuna töötajate arv on kasvanud, aga seadmete oma mitte.

“Juurdetulevad tehnoloogiad on uued küll ettevõtte lõikes, kuid tegu ei ole mingite “nokiatega” Eesti masinaehituse maastikul,” rääkis Muru.
Firma toob oma funktsionaalsuse laiendamiseks ja operatiivsuse suurendamiseks tootmisprotsessi sisse ka lihtsama metallide lõiketöötluse, nagu näiteks treimine ja freesimine, et iga pisiasja pärast ei peaks kuskile teenusepakkuja juurde sõitma ja tihti ka teenuse järjekorras oma aega ootama. Lisandub ka täielik tisleritöökoja sisustus ja APJ lõikusfrees lehtmetallide ja plastide lõikamiseks.

Augusti alguses laseb Alunaut lõpuks vette eksperimentaalse jahtlaeva Journeyman.


Lõpetasid öötöö

Pöide firma Alunaut töötajad ehk alunaudid otsustasid möödunud kuumaperioodil öö ja päeva ära vahetada, töötasid öösel ja päeval magasid. 
Mark Muru sõnul sai nüüd kuumalaine otsa ning mehed vahetasid tagasi päevasele ajale.

Print Friendly, PDF & Email