Kusti Lemba mängis ooperis kõrvuti maestro Ehalaga (8)

Kusti Lemba mängis ooperis kõrvuti maestro Ehalaga

KOOS SUURTE AUSTAJATEGA: Kusti pärast etendust linnateatri ees koos suurte austajate – ema Merikese ja väikese õe Lisettega.
Foto: Rita Loel

Eile oli Kuressaare Linnateatris lasteooperi “Käsikivi kosmosest” maailma esmaettekanne. Olav Ehala ja Leelo Tungla imearmsa ja inimlikkust õpetava sisuga ooperis täitis orkestri osa bänd, milles kitarri mängis Saaremaalt pärit Kusti Lemba. Ja tegi seda muuseas kõrvuti maestro Ehalaga, kelle ees olid klahvpillid.

“Mulle meeldis see kuri tädi!” kilkas pärast etendust linnateatri ees suure venna Kusti nööbist kinni saanud väike õde Lisette. Ema Merike oli pisarateni liigutatud, et poeg nii suurtes projektides juba osaleja on.

“Carmen Tabor helistas mulle ja nii ma sinna ooperisse sattusin,” rääkis Kusti, kelle sõnul oli ooperi seltskonnas palju Otsa-kooli õpilasi.
Kusti ise on nüüdseks Otsa-koolis kitarri õppinud kaks aastat, Mart Soo käe all. Kuid esimesed teadmised kitarrimängust sai ta Kuressaare muusikakoolis Tiit Pauluselt (enne seda õppis aga seitse aastat viiulimängu Ave Opi juures).

“Kindlasti on teatrimuusika tegemine teistsugune kui niisama bändis mängida,” arvas noor muusik, kes kindlasti tahab oma tuleviku pillimänguga siduda. Koos Olav Ehalaga musitseerimist peab ta aga heaks kogemuseks. 
“Käsikivi kosmosest” saab Kuressaare Linnateatris näha veel ka täna, Tallinnas on aga esietendus alles sügisel, 28. novembril. Siis mängitakse tükki rahvusooperi Estonia kammersaalis.

Print Friendly, PDF & Email