Kuressaare 5. lasteaed pidas eile sarikapidu (7)

Kuressaare 5. lasteaed pidas eile sarikapidu

PÄRG EEMALDATI PIDULIKULT: Lasteaia juhataja Monika Talistu tõusis tõstukiga taeva alla katuselt pärga eemaldama.
Foto: Egon Ligi

Eile peeti Smuuli tänaval asuva lasteaia sarikapidu, kus pandi sõnadesse lootus, et maja saab ehitusfirma Koger & Partnerid käe all siiski sügiseks valmis.

Lasteaia juhataja Monika Talistu rääkis avakõnes sõnadest, mis said välja öeldud kaks aastat tagasi lasteaia 25. sünnipäeval, et lasteaia parimad ajad on veel ees.
“Öeldakse ju ka, et kaua tehtud kaunikene ja meie lasteaed saab tõesti kaunikene,” lisas ta.

Lasteaia ehitustöid tegeva firma Koger & Partnerid juhataja Andres Koger loodab, et lasteaed kaua ei valmi, aga kaunikene saab küll.
“Ma tahaks lihtsalt öelda, et jah, me saame selle asjaga hakkama, me teeme selle ära,” rääkis ta. Koger lisas ka seda, et ehitamise juures pole raha see, mis raskelt tuleb, vaid koostöö ning Kuressaare linnaga on firmal siiani suurepärane koostöö olnud.

Linnapea Urve Tiidus rääkis, et peale tundlikke algusi ehitusega on praegu siiski lootus, et lasteaed saab sügiseks valmis. “Ärge laske end kiusujuttudest segada, maja saab valmis niikuinii,” rääkis Tiidus.
Samuti lisas ta emana, et lapsed, kes on väikesest saati muudatustega harjunud, saavad edasises elus väga hästi hakkama, viidates lasteaia ehituse tõttu teistesse lasteaedadesse laiali paigutatud lastele. “Aga sõbrad, viime selle asja hoolimata kõigist raskustest eduka lõpule,” lausus Tiidus.

Sarikapeol tuli esitusele ka spetsiaalselt selleks sündmuseks loodud regilaul ning lasteaia ehitamisest kirjutatud Juhan Smuuli luuletus.

Print Friendly, PDF & Email