Haigla sai 16,6 miljonit krooni ehitusraha

Neljapäeval allkirjastas sotsiaalminister Hanno Pevkur käskkirja, millega sihtasutus Kuressaare Haigla saab õendus-hooldusteenuse infrastruktuuri kaasajastamiseks euroraha 16,6 miljonit krooni.

Raviasutuse juht Viktor Sarapuu ütles Saarte Häälele, et ehituse kogumaksumuseks võib kujuneda üle 20 miljoni krooni. Ehitushange on välja kuulutatud ning praeguseks on Sarapuu sõnul hankedokumendid välja võtnud ka neli Saaremaa ehitusfirmat.

Kui kõik läheb kavade kohaselt, on Kuressaare haiglal tuleva aasta mai keskel 73 uut kaasajastatud hooldusravi voodikohta. Haigla juht loodab, et ka riigihankel osalevad ehitusfirmad mõistavad objekti sotsiaalset tähtsust ning käituvad džentelmenlikult ja haigla renoveerimise puhul ei pea töö edenemise asemel hakkama kajastama vaidlusi riigihanke võidu üle.
Ehitushanke pakkumised avatakse tuleval reedel ning haigla kavatseb renoveerimisele minevad pinnad tühjaks kolida 1. septembriks.

“Ühtlasi vabandame meie klientide ees, kui ehitustööd neile ebameeldivusi tekitavad, kuid lõppkokkuvõttes on need ju ikka just inimeste huvides,” toonitas Sarapuu, lisades, et uus hooldusravi korpus rajatakse vana haiglamaja teisele ja kolmandale korrusele ning A-korpuse, kus asub ka kirurgiakliinik, kolmandale korrusele.

Print Friendly, PDF & Email