Parvlaevade uus graafik sai heakskiidu (6)

Kolmapäevasel arutelul majandusministeeriumis kiideti üksmeelselt heaks Väinamere Liinid OÜ ettepanek sügisest uuele parvlaevagraafikule üle minna.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treieli sõnul on uued võimsad laevad ennast igati tõestanud ning see vähenegi kahtlus, mis alguses 40-minutilisest graafikust kinnipidamise kohta oli, on nüüdseks hajunud.

40 minutit pole aga uute parvlaevade lagi. Vastuvõetud otsuse järgi hakkavad laevad alates järgmise aasta suveperioodist ühte otsa sõitma 35 minutiga ning sügisest toimub väljumine tunni ja kümne minuti tagant. Kaotatud aega kompenseerib aga see, et endise 80 autot mahutava parvlaeva asemel sõidab uus, 160 autole mõeldud “Saaremaa”.

Uue graafiku otsus võeti vastu autoettevõtete liidu, bussifirmade, maanteeameti, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Väinamere Liinide ning Saare maavalitsuse esindajate üksmeelel, kuigi kõigil olid otsusele juurde lisada oma tehnilised nüansid.
Arutelul Saare maavalitsust esindanud maavanem Toomas Kasemaa tegi ministeeriumile lisaks ettepaneku võimalusel arvestada reedel ja pühapäeval ning riiklikel pühadel ette lisareisidega, lisades need varasemalt graafikusse. See annaks võimaluse ka lisareisidele netist pileteid ette osta ja vähendaks võimalike järjekordade tekkimist.

Urmas Treiel peab hea koostöö valguses vajalikuks rõhutada seda, et sellist sadamakompleksi annab otsida kogu maailmast. Sadamatesse ja laevadesse on investeeritud kokku kaks miljardit krooni, millest 1,5 tuleb vedaja poolt ning veel pool miljardit riigi poolt. “Ei Saare- ega Hiiumaal pole teist sellist investeeringut, mis ligilähedalegi küüniks. Tunnustus riigile, et ta sellise mastaabiga investeeringuga kaasa on tulnud ning selle vajalikkusest aru saanud,” rääkis ta.

Treiel lisas ka seda, et põhiprobleemid on küll lahenduse saanud, kuid osa asju vajab veel tegemist. Näidetena tõi ta Virtsu sadama sisse- ja väljasõidud, künniste uue lahenduse, veelgi ligipääsu lihtsustavama sõidupileti ning kahe uue laeva jaoks lisasildumiskoha vajaduse.
Alates 30. augustist sõidavad parvlaevad Virtsu – Kuivastu liinil sügisese tunni ja kümne minuti graafiku järgi. Suvisele graafikule minnakse taas üle 2011. aasta 16. juunil.

Print Friendly, PDF & Email