Purupurjus noormehed uinusid kesklinnas kivil (30)

Purupurjus noormehed uinusid kesklinnas kivil

 

Eile kella poole nelja ajal tuli raske uni peale kahel mandrilt tulnud noormehel, kes otsustasid otse Kuressaare kesklinnas turuväravate lähedal kiviaial silma looja lasta.

Noormeeste kõrval vedelesid tühjad pudelid, viina ja kokakoola taara. Natukese aja pärast tuikus kahe magava noormehe juurde kolmaski silmnähtavalt purjus mees. Ta üritas noormehi äratada, kuid tulemuseta, istus seejärel ise kivimüüri äärele ning lasi silma kinni. Enne politseipatrulli kohaletulekut ta siiski tõusis ja läks koos kambajõmmiga Polar Rendist autot kauplema.

“Ma tahan autot tellida,” kostis tänavalegi lärmaka noormehe nõudmine, kes ei tahtnud leppida vastuväitega, et tema nii purjus olekus autot juhtida ei saa. Kui kaks sõpra läbi akna nägid, et magavate kamraadide juures peatus politseiauto, tormasid nad välja.
“Ärge viige neid ära,” palusid nad ning asusid sõpru äratama.
“Vastu rindu ei tohi lüüa,” keelas politsei- ja piirivalveametnik, õpetades, et kui on vaja magajat äratada, tuleb teda näpistada kõrvalestast.

Mõne aja pärast magajad virgusidki, ajasid end istukile ning hakkasid politseile selgitusi jagama.
“Mida sa filmid, kui tahad õhtul koju jõuda, siis ei filmi siin!” ähvardas kriimustatud kõhuga purjus mees Bruno välikohvikus istuvat klienti, kes sündmust jäädvustada proovis.
Politsei korraldus “kätele ei tohi voli anda!” pani noormehe ümber pöörduma ning pahaselt pomisedes läks ta politseiga vestlevate kamraadide juurde tagasi.

Ülbitsevad noormehed riidlesid ka sündmust pealt vaatavate ajakirjanikega.
“Ah, teie kutsusitegi mendid, tahtsite nalja saada jah,” usutles purjus mees, lisades, et tema ei mõista, miks ei või inimesed lihtsalt magada, kui neil uni peale tuleb. “Ja üldse, mis vahet on, kus magatakse,” lisas noormees.

Selgituste peale, et kesklinn ei ole selleks sobiv koht, noormehed vaid irvitasid. Üks tõmbas taskust välja ka lähedalasuvast kohvikust kaasa haaratud pipratoosi, mille ettekandja õigele kohale tagasi viis.
Sündmuskohale rutanud TV3 reporteril keelati sündmuskohal filmimine. Politsei- ja piirivalveameti naisametnik põhjendas keeldu sellega, et kodanikuna ei soovi ta kaadrisse jääda.

Maganud mehed aga toibusid politsei juuresolekul üsna ruttu, koristasid tänavalt tühja taara ning koos sõprade abiga hakati tuikudes kodu poole liikuma.
Tuikudes ja liiklusreegleid eirates astus purjus noormees üle tänava ning viskas pilgu Pritsumaja välikohvikusse.
“Meil on üks sõber veel kusagil kadunud,” põhjendasid nad, miks neil on vaja hargneda.

Print Friendly, PDF & Email