Mustjalas aeg jätkuvalt tegus (24)

Mustjalas aeg jätkuvalt tegus

 

Sügisel saab eelmistest valimistest juba aasta mööda. Eks see kolmveerandaasta uuest perioodist on läinud meil oma seatud plaanide järgi. Rõõm on tõdeda, et me saame Võhma koolmajale PRIA-lt rahad peale.

Ehitame majale täitsa uue kesta ümber ja läheme töödega juba sisse ka. Arvan, et sellest tuleb ikka päris ilus hoone. Veevärk saab renoveeritud, olemasolevad asjad on lihtsalt vanaks jäänud. Ligi kolm miljonit oleme MAK-i kaudu kolme aasta jooksul selleks saanud, ise oleme ka natuke pannud. Minu arvates on see maja selle kandi jaoks üsna kõva sõna.

Teed muutuvad tolmuvabaks

Loomulikult teeb inimestele heameelt see, et Võhma–Lussu tee on mustkatte all. See, et Kuressaarest saab Pangale täiesti tolmuvabalt, on ikka suur asi. Kui veel teedest rääkida, siis teelõik Võhmalt Mustjalga saab ka augusti lõpuks mustkatte. Möldri jõele tuleb uus sild, seal töö juba käib.

Veel on meil käsil selline töö, et nüüd me viime ikka lasteaia kooli ära küll. Lasteaia seniste ruumidega on igasugu plaane, need peab veel lõpuni läbi seedima. Avalikku kasutusse ta jääb, sest perearst asub ka samas kohas.
Üks suur asi, mis ellu viidud sai, oli veeprojekt. See nõudis omaosaluse tarbeks ka laenu võtmist. Viimase volikogu istungiga tegime ära otsuse, et anname veesüsteemid nüüd Kuressaare veevärgile opereerimiseks üle. Korraldame nii, et raha läheb küll linna, aga seda võtame vastu ikka kohapeal, kui sel viisil tasuda soovitakse.

Sadama funktsioonid laienegu

Jaanuaris olid Saaremaa sadamas mõttetalgud koostöös ettevõtluskeskusega, me sooviks sadamat laiemalt kasutusele võtta. Kahju vaid, et sel aastal pelgalt kaks laeva tuleb. Tallinna Sadam on vallale saatnud kirja, milles valgustatakse meid kavatsusest algatada sadamas detailplaneering tegevuse laiendamise eesmärgil. Volikogu võttis selle informatsiooni teadmiseks ja teema juurde tullakse uuesti tagasi peale suvepuhkust.

Remont käib ka sotsiaalkorteris, meil on mõni inimene, kes talveks sinna elama tulla tahab. Saavad igapäevaeluga ise hakkama, aga talvel on neil kaugel külas elades kodus toimetamisega raskusi.

Eelarvesse said õiged numbrid

Üldplaneering on maavanema järelevalves, seega töö on lõppjärgus. Vaideid paar tükki oli, aga need leiavad lahenduse. Eelarvet, mida me juba menetlemise ajal natuke kärpisime, pole vaja ringi teha, oleme laekumistega rahul. Küllap said õiged numbrid kirja ja oleme sellega ses mõttes mäel.

Ühistranspordiga jäi nii, et saime need liinid jätta, mis me tahtsime. Pidasime külavanematega mitmed koosolekud maha ja saime kokkuleppele. Mure on veel sellega, et kui tuleb kellelgi ümber istuda, siis piletit kohe lõpp-punkti osta ei saa ja ühest peatusest teise sõites peab jälle uue pileti ostma. Eks me püüa siis selle probleemiga veel tegeleda, sest tegemist on ju sama firma bussidega. Augustis otsime firma esindajatega võimalusi, kuidas need asjad lihtsamaks teha.

Tagaranna külas hakatakse meil paadisadamat ehitama, PRIA kalandusmeetme kaudu saadi rahad peale. Selle kandi jaoks on sadam väga vajalik.
Veel on meil hästi korras kauni kiviaiaga ümbritsetud kalmistu, seal töötab nii väärt inimene. Kaks aastat tagasi tunnustati seda tööd heakorrakonkursil maavanema tänukirjaga.

Arvan, et Mustjala vald on suutnud kõige raskemad ajad üle elada ja küllap ühel päeval hakkavad meie asjad veel kiiremini ülesmäge minema.

Print Friendly, PDF & Email