Haigla lasteosakond sai kingituse

Haigla lasteosakond sai kingituse

SUUR MÄNGUASJAKUHI VÄIKESTELE PATSIENTIDELE: Auriga jaanilaadal kogutud raha eest soetati haigla lasteosakonnale legosid ja pehmeid mänguasju.
Foto: Egon Ligi

“Jõuluvana tuli!” oli esimene hüüe, mis eile Kuressaare haigla lasteosakonna ette kogunenud inimeste seast kuulda võis, kui Auriga kaubanduskeskuse juht Maidu Lempu koos abilisega kolme suurt kotitäit mänguasju kandes uksest sisse astus.

Maidu Lempu kõneles kingituste üleandmisel, et tal on suur au Auriga jaanimessi raames kogutud raha eest ostetud mänguasjad lõpuks lasteosakonnale anda. “Minu suureks üllatuseks müüdi loteriipiletite tiraaž ära vaid kahe ja poole tunniga, rõõm on näha, et ka raskel ajal panustatakse heategevusse,” rääkis ta.

Eile lasteosakonnas küll ühtki last ei viibinud, kuid tulevasi patsiente ootab mängutoas lisaks juba olemasolevatele mänguasjadele ees 10 500 krooni väärtuses legosid ning 1500 krooni väärtuses pehmeid mänguasju.
Sisekliiniku ülemõe Annely Õuna sõnul valiti legod just seetõttu, et neid on hea pärast mängimist desinfitseerida ning enamus varem mängutoas olnud legoklotsidest on aastate jooksul lihtsalt ära kadunud. Samuti hõlmavad legod paljusid vanusegruppe ning sobivad mängimiseks nii poistele kui tüdrukutele.

Haigla ravijuhi Reet Tuisu sõnul näitab kogutud summa, kui väga kaaslinlased haiglat ja lasteosakonda väärtustavad. “Paranemisel on väga oluline ka lapse emotsionaalne seisund,” põhjendas ta annetussumma eest just mänguasjade ostmise valikut.

Print Friendly, PDF & Email