Linnateatris avati näitus “Maailmad”

Linnateatris avati näitus “Maailmad”

ELLE RADIN LOOB MAAILMU JA JAGAB ARMASTUST: Tagaplaanil muusikud Kadi, Maarja ja Piret.
Foto: Egon Ligi

15. juuli õhtul Kuressaare Linnateatri sinisesse saali sisenejat võtavad esimesena vastu suupistelauale asetatud šokolaadilepatriinud. Triinudest moodustub linale sõna “ARMASTUS”.

Nii algab Kuressaare Linnateatri sinises saalis Viljandist pärit Elle Radini näituse “Maailmad” avamine.
Elle ei hakka sissejuhatuseks kõnet pidama või palju ilusaid sõnu lausuma – ta laseb muusikal oma töödest jutustada. Just muusika ongi see, mis Ellet maalima inspireerib. “Kuulan väga palju klassikat ja hetkel eriti Pärti, aga gregooriuse laulud puudutavad mind nii sügavalt, et seda ei saa sõnadesse panna,” räägib Elle.

Viljandist on Ellega kaasa tulnud Kadi, Piret ning Maarja, vastavalt tšello, klaver ja laul, kes juhatavad näituse sisse kontserdiga, mille repertuaari kuuluvad näiteks teosed Schubertilt, Valgrelt ja Tättelt. Nende hingestatuse ja muusikale pühendumise valguses saavad ka pildid hoopis teise tähenduse. Enne lihtsalt natüürmortidena tundunud tööd hakkavad elama ja paisuma, tekitades tunde, nagu oleks näitusekülastaja Alice Imedemaal ning selle kaudu jõuab ka kohale “Maailmade” tegelik tähendus.

“Sina oled maailm ja mina olen maailm,” ütleb Elle. Ning seetõttu on ka avamisel esitusele tulnud lood täiesti Kadi, Pireti ja Maarja valitud. Sest teised peavad ka saama oma maailma luua. Ellega on see neil juba teine koostöö ning tema sõnul on kõik väga loomulikult tulnud. “Olen neil lihtsalt palunud oma töid vaadata ning tekkivad mõtted muusikasse panna,” lausub ta.

Kui küsida, kuidas tal selle näituse idee tekkis, ütleb Elle, et nii, nagu iga teise ideega on – käib kõks ja mõte hakkabki arenema. “Vahel hakkab käsi maalides niukseid asju tegema, et enam ise ka aru ei saa,” räägib ta naerdes. Kuid lisab samas tõsiselt, et näitusest välja tulla ja lõpetada oli tal väga raske.
Avamise lõppedes palub Elle kõigil “ARMASTUSEST” üks lepatriinu kaasa võtta ning kellelegi kallile midagi head soovida. Kuna minu hea soovi saaja on kaugel, võin igaks juhuks kaks võtta – siis lendab mõte kindlasti kohale.

Print Friendly, PDF & Email