Neidis laulis ooperipäevad avatuks

Tänavused ooperipäevad algasid eile õhtul Kuressaare Linnateatris Eino Tambergi 80. sünnipäeva näituse avamisega ning maestro autoriõhtuga, millele nimeks pandud “Cyrano lend üle raudse kodu”. Laval olid nii rahvusooperi Estonia solistid kui ka Kuressaare neidudekoor Neidis.

Ooperipäevade kunstiline juht Aarne Mikk ütles eile pärastlõunal, et Eino Tambergi autoriõhtu võeti kavva seetõttu, et tegemist on elava heliloojaga, kes väga palju kirjutanud teatrile – küll ballette, küll oopereid. Ka autoriõhtu nimetus on võetud Tambergi kolmest ooperist (“Lend”, “Cyrano de Bergerac” ja “Raudne kodu”), kõigist kolmest kanti eile õhtul ka katkendeid ette. “Maestro on ka ise kohal,” kinnitas Mikk.

Neidisekoori ülesastumine teeb aga rõõmu kõigile.
Aarne Mikk nentis, et tegemist on jätkuva suunaga tuua ooperipäevadel publiku ette ka kohalikke noori ja ehk ka tulevasi suuri tegijaid. Proovide põhjal otsustades said tüdrukud Miku sõnul hästi hakkama. “Laine Lehto on nendega tublit tööd teinud,” kiitis ta.
Ooperipäevad läksid eile käima täistuuril: õhtune Annely Peebo kontsert oli Eesti Kontserdi turundusjuhi Lauri Aava sõnul pilgeni täis müüdud, tegelikult ka eilse seisuga kõik etendused.

“Nii ooperigurmaanidele kui Saaremaa ilu juhunautijatele pakuvad ooperipäevad hõrku festivalikava, maailmaklassist külalisteatrit, mitmekülgset kontsertprogrammi üle saare, sinna kõrvale muidugi alati külalislahke Saaremaa,” lubas Eesti Kontserdi juht Marko Lõhmus.

Nädala jagu kestvad ooperipidustused toovad Saaremaale seekordseks peakülaliseks maailma tõenäoliselt pikima nimega ooperiteatri – Stanislavski ja Nemirovitš-Dantšenko nimelise Moskva Akadeemilise Muusikateatri, mis annab ooperimajas kaks etendust – Giuseppe Verdi  “La Traviata”, kus Violetta osatäitjaks Venemaa praeguse aja säravamaid ooperitähti Hibla Grezmava, kes juba teist hooaega laulab paralleelselt Londoni Covent Gardeni ooperiteatris, ning Puccini “Madama Butterfly” lavastus, mis pälvinud rekordilise arvu auhindu teatrifestivalil Kuldne Mask.

Samuti on Saaremaa ooperipäevadel kohal Vanemuine Mozarti “Figaro pulma” ning rahvusooper Estonia Verdi “Maskiballi” lavastustega.
Lisaks suures Kuressaare lossi ooperimajas toimuvatele etendustele on nädala jooksul üle Saaremaa toimumas arvukalt kontserte, kus esinejete hulgas maailmas ilma teinud eesti ooperisolistid Annely Peebo, Ain Anger, Juhan Tralla.

Tänavusi ooperipäevi kaunistab esmakordselt esietendus, milleks on Olav Ehala-Leelo Tungla muusikaline lastelavastus “Käsikivi kosmosest”.

Print Friendly, PDF & Email