Ülekuumenemist aitab vältida siesta

Praegusel kuumal ajal tasuks tööandjal võimalusel kaaluda tööaja ümberkorraldamist nii, et kõige palavamal ajal saaksid inimesed puhata või kaugtöö võimalust kasutada.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur kutsub tööandjaid üles paindlikkusele ning paneb neile südamele, et väga oluline on töötaja ja tööandja omavaheline koostöö.
“Töötaja peaks tegema tööd enesetunnet jälgides ning vajadusel probleemidest tööandjat teavitama. Kui tööruumi temperatuur on töötajale ebamugavalt kõrge ning mõistlike vahenditega ei ole seda võimalik alandada, tuleks kindlasti pakkuda võimalusi puhkepausideks jahedamates ruumides ning piisavalt joogivett.

Kui lihtsamad abivahendid ei aita, tuleks kaaluda ajutiselt töö ümberkorraldamist, näiteks tööaja režiimi muutmine või kaugtöö võimaluse kasutamine on mõned võimalikud vahendid. Terviseohu korral tuleks töö katkestada,” ütles Pevkur.
Kuressaare linnapea Urve Tiidus hetkel ametliku siesta pidamiseks põhjust ei näe, kuid lisab, et kui mõnel töötajal on südame tervisega probleeme, siis saab konkreetne töötaja alati erandlikku suhtumist paluda.

“Ega see pole esimene palav suvi Eestis, elame ka selle üle. Meil linnavalitsuse majas on ka pisut jahedam volikogu vana saal, kus saab palava eest natuke varjuda. Sellega, et higi kogu aeg voolab, tuleb leppida. Mina lähen poodi lehvikut otsima, väga vajalik asi praeguses olukorras,” rääkis Tiidus.

Perearst Eve Nurmekivi toob välja tüüpilised ülekuumenemise tunnused, milleks on peavalu, iiveldus ja oksendamine. Võib tekkida lihasevalu kuni krampideni, vappekülm ja südamekloppimine, vererõhu langusest tingituna pearinglus, tasakaaluhäired ning minestamine.
Nurmekivi lisab ka, et sageli võib inimene esmapilgul tunduda kerges joobes olevat ning käituda ebaadekvaatselt. Sellisel juhul ei tohiks kuuma käes viibinule anda hinnangut enne tema üldseisundi täpsustamist.

Print Friendly, PDF & Email