Muhu tegi Facioga lõpparve (2)

Möödunud nädalal toimunud vallavolikogu istungil otsustasid kõik kohal olnud liikmed täielikus üksmeeles, et Muhu sotsiaalkeskuse töövõtuleping Facio Ehituse AS-ga tuleb pikemat aega väldanud probleemide tõttu lõpetada.

Volikogus esimese päevakorrapunktina arutlusel olnud töövõtulepingu lõpetamine nõudis volikogu liikmetelt põhjalikku arupidamist, kuid kõik jõudsid seisukohale, et enam pole mõtet oodata ning leping tuleb ära lõpetada.
Muhu vallavanem Raido Liitmäe rääkis kõigile volikoguliikmetele juba eelnevalt saadetud seletuskirjale tuginedes, et vallavalitsus tellis Tallinna tehnikaülikoolilt ehitusliku uuringu sotsiaalkeskuse kohta ning 21. juunil võeti objektilt proovikehi.

Istungi protokollist selgub, et vald teavitas sellest ka ehitajat, kes kutsuti edaspidiste vaidluste vältimiseks ka selleks ajaks objektile, kuid viimase esindaja kohale ei ilmunud.
“Tellija seisukohalt on praegu kõige õigem leping üles ütelda. Isegi kui ehitaja on valmis pakkuma sobivat kokkulepet, ei ole mingit takistust selle kokkuleppe sõlmimiseks ka pärast lepingu ülesütlemist,” edastas Raido Liitmäe volikogule juristide seisukoha.
Protokolli andmeil lõpetas Facio Ehituse AS objektil töö tegemise ilma vallavalitsusega kokku leppimata ning vedas 1. juulil objektilt minema kõik soojakud, võttis maha teadetetahvli ja firma nimega sildid.

Projekt nihkub aasta edasi

Vallavanem kinnitas volikogule, et ta on alustanud uue riigihanke ettevalmistamist, sest Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus soovitas uue hanke teha, kuigi seadusest tulenevalt ei pea tegelikult teist korda uut riigihanget välja kuulutama.

“Ühe riigihanke ettevalmistamine ja läbiviimine maksab ligikaudu 30 tuhat. Kuid EAS rahastab ja otsustab,” nentis Raido Liitmäe.
Muhu valla ehitusnõunik Indrek Võeras märkis, et uue hanke väljakuulutamisega oleks mõistlik oodata järgmise kevadeni. “Kogu projekt nihkub aasta edasi, hea oleks, kui saaks alustada aprillis,” tõdes Võeras, lisades, et asjaajamine võtab aega ning rahastamise lõpp on 2013. aastal. “Kui riigihange läheb väga palju kallimaks, siis on vaja esitada kahjunõue Facio Ehituse AS vastu,” mainis ta.

Volikogu istungil viibisid ka Pöide vallavanem Jüri Linde ja Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär, kes mõlemad avaldasid arvamust, et töövõtuleping tuleks Facioga igal juhul lõpetada ning Muhu vallavalitsuse seisukoht on igati põhjendatud. Kõik 10 kohal olnud volikoguliiget hääletasid üksmeelselt lepingu lõpetamise poolt. Teise päevakorrapunktina arutati ka sotsiaalkeskuse muudatusprojekti lepingu sõlmimist.

Uued hinnapakkumised

“Vallavalitsus on küsinud hinnapakkumisi AS-ilt Koger ja Partnerid ja OÜ-lt Civen,” sõnas valla ehitusnõunik Võeras ning märkis, et muudatusprojekt on vajalik uue riigihanke väljakuulutamiseks. Sellele järgnenud arutelul leiti, et edasine tegevus tuleb kooskõlastada EAS-iga ning hange valmistada ette hangete spetsialistiga. Leiti ka, et hindamis-kriteeriumid peaksid olema üheselt mõistetavad ja otsustavaks ei tohiks saada ainult madalam hinnapakkumine.

Volikogu otsustas selleski punktis üksmeelselt, et vallavalitsusel tuleb sõlmida leping Muhu sotsiaalkeskuse muudatusprojekti koostamiseks.

Print Friendly, PDF & Email