Lõpetatud kriminaalasi kütab Kihelkonnal kirgi (63)

Pärast artiklit “Kõik roolijoodikud karistada ei saa”, milles kirjeldati, kuidas pärast Kihelkonna rahvamajas toimunud pidu purjuspäi rooli istunud Margus karistusest pääses, võtsid toimetusega ühendust mitmed inimesed, kelle õiglustunne on häiritud.

“Kuidas ei olnud võimalik tuvastada roolis olnud inimese isikut,” imestasid inimesed, sest autos oli nende sõnul vaid kohalike hulgas hästi tuntud Margus ning tema toimetati Kuressaare kainestusmajja.
Prokuratuurist kinnitati eile Saarte Häälele, et kriminaalasjas kogutud tõendid ei ole piisavad isiku süüstamiseks.

Külajutt ei loe

“Prokuratuur saab otsuseid langetada ainult konkreetsetele tõenditele toetudes, mitte aga oletustest ja ebamäärastest külajuttudest lähtudes,” ütles prokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja. Ta lisas, et kui on olemas konkreetsed nimed, kes on valmis juhtunu kohta tunnistust andma, siis politsei informeerimine sellest on lausa kodanikukohus.

“Vähemalt kaks inimest on nõus kohe tunnistust andma,” kinnitas Saarte Häälega vestelnud Kihelkonna elanik, lisades, et nemad olnuks politseile valmis tunnistust andma ka kohe. Paraku keegi neilt seda ei küsinud.
Pealtnägijatele kinnitati vaid, et menetlus alustatakse ning edasisest lugesid nad juba lehest. “No ja siis lugesime, et asi on hoopis lõpetatud,” imestasid toimetusega ühendust võtnud inimesed.

Üks pealtnägijatest kinnitas ka Saarte Häälele, et purjus Margus tol õhtul tõesti autot juhtis, mitte ei istunud niisama roolis.
“Kõigepealt viidi Margus politsei autos minema ja ta elukaaslane lahkus oma autoga,” meenutas pealtnägija, lisades, et mõne aja pärast tuli aga elukaaslane oma autoga tagasi, pani Marguse tolle auto juures maha ning sõitis ise minema.

“Ta istuski oma auto rooli,” imestas mees, kes tahtis vältida seda, et purupurjus mees liiklusesse läheb ning teavitas politseipatrulli.
“Margus sõitis nurga peale, märkas politseiautot ning jäi seisma,” kirjeldas pealtnägija, kelle sõnul hakkas auto järsku hirmsasti kõikuma ning mees ronis kõikide silme all kõrvalistmele.

Pandi puhuma

“Autost mitte keegi välja ei tulnud,” kinnitas tunnistaja.
Politsei pani autos olnud Marguse puhuma ning tal tuvastati joove.
Margus ise on Saarte Häälele kinnitanud, et ei tea juhtunust midagi ning pole kuulnudki, et tema suhtes menetlus alustatakse.

Kihelkonna inimesed on nördinud, et endine abipolitseinik tunneb ennast lihtsalt karistamatult: “Kas ongi siis nii, et kui purjuspäi sõidan, hüppan kõrvalistmele ja mitte midagi ei juhtu?”
“Oleme valmis tunnistama,” kinnitati eile Saarte Häälele, ning jäädi ootama edasisi juhtnööre ning vastust küsimusele, kas sel juhul pääseb õiglus jalule?

Print Friendly, PDF & Email