Linnavalitsuse ventilatsioon vajas remonti

Juuli alguses saatis Kuressaare abilinnapea Kalle Koov linnavalitsuse büroohoone ehitajale AS-ile EBC Ehitus kirja, milles märkis, et hoone ventilatsioonisüsteemi ekspluateerimisel on selgunud mitmed ehitusvead. Abilinnapea nentis, et vead tuleb garantiiremondi raames kindlasti likvideerida.

Avastatud vigadena tõi Koov välja, et küttetorustik on välja ehitatud selliselt, et pole võimalik eemaldada sissepuhke filtrit ja ventilatsioonitorustik on ehitatud nii, et eemaldada pole võimalik ka väljatõmbe filtrit. Lisaks lekkis küttetorustik mitmest kohast ning 3-tee ventiili ajam olevat paigaldatud valesti.

Abilinnapea Koov tõdes oma kirjas, et tulenevalt kahest esimesest ehitusveast on filtrid vahetamata ja ummistunud mustusest ning ventilatsiooniseadme töö tuli peatada.
Juuni lõpul tutvus abilinnapea sõnul olukorraga ka AS JP Ehitus projekijuht Tarmo Virula, kes soovitas esialgse kiirema lahendusena tellida uued filtrid kaheosalisena, et taaskäivitada ventilatsiooniagregaat.

Linnavalitsus palus EBC Ehitusel vahetada garantiitööde korras filtrid hiljemalt 9. juuliks ja kõrvaldada ülejäänud vead hiljemalt 1. augustiks.
Linnavalitsuse pressiesindaja Silver Saluri kinnitas Saarte Häälele, et ventilatsioonisüsteemiga oli tõepoolest probleeme. “Üle-eelmisel reedel (2. juulil – toim) vahetati filtrid ja ventilatsioon töötab taas,” sõnas ta. Saluri sõnul oli probleem ka küttetorustikuga, mis lekkis, kuid seegi viga on nüüdseks likvideeritud.

Print Friendly, PDF & Email