Muhu väina regatil kimbutab tuulevaikus

Üleeile Pärnust alanud 53. Muhu väina regatil on kahel esimesel etapil olnud tõsist tegemist tuulevaikusega, mistõttu paljud jahid pole tulemust kirja saanud.

Kokku osaleb 53. Muhu väina regatil 89. jahti mis on jagatud kuude gruppi. Aluste peal seilab 571 purjetajat.

Saaremaa Merispordi Seltsi alustest on stardis Sophia (kapten Tiit Sarapuu), Katariina Jee (Mart Tamm), Centaur (Rain Riim), Evelyn III (Kristen Pugi), Vesileenu (Tiia Maalinn), Liliann (Margus Beljakov), Cassandra (Jaanis Prii), Kadri (Tanel Õun) ja Zoo (Toivo Matt). Saarlastest on sõitmas ka Orissaare jaht Lagle (Ülari Velviste).

Esmaspäeval Pärnu lähistel sõidetud lühiraja etapp katkestati peale seda kui ca 6 miilise etapil oli juba kolm tundi sõidetud ning valitses täielik tuulevaikus ning merel valitses täielik “plekk”. Sõidu suutsid lõpetada ja tulemuse kirja saada vaid esimeses, ORC klassis sõitvad jahid. SMS esindajaid selles klassis ei ole.

Parem ei olnud olukord ka teispäevasel Pärnu-Roomassaare etapil, kus Kihnu all oli tuulevaikus ning jahid praktiliselt seisid. Pärnu-Roomassaare etapi näol oli tegemist regati pikima etapiga, mil pikkuseks 70-95 miili.Kiiremad jahid jõudsid Roomassaarde kella 1 paiku öösel, mis tähendas siis 16 tunnist purjetamist.

Mitmed jahid katkestasid, kuna ei jõudnud kontrollaega.

II grupis sai Sophia 16 koha, sõiduajaks oli 18 ja pool tundi.

III grupis oli Katariina Jee neljas, Evelyn III oli kaheksas, ning Centaur käivitas distantsi keskel mootori ning teenis sellega etapi katkestamise.

IV grupis ei saanud kontrollaega mittejõudmise tõttu aega kirja ükski võistleja. Saarlastest on selles grupis Vesileenu, Lagle, Kadri ja Cassandra. Viimane neist saabus Roomassaarde näiteks rohkem kui 24 tundi peale starti.

V grupis oli teine Zoo.

Täna peatub regatt, mis on ühtlasi ka avamerepurjetamise Eesti meistrivõistlusteks, Roomassaares. Kell 14 antakse start Roomassaare ringile, mis sõidetakse lühirajal Abruka all.

Homme kell 9 stardivad jahid etapile Virtsu. 16. juulili seilatakse sealt edasi Dirhami sadamasse, kus 17. juulil sõidetakse veelkord lühirada.

Print Friendly, PDF & Email