Kuhu minna

Kolmapäev, 14. juuli

TANTS
Divas Wake up Wednesday! DJ Lillimägi. Tasuta.
Roomassaare kõrtsis Muhu väina regati afterparty koos meremeestega ning ansambliga Laine.

ÜRITUS
Mustjala, Ninase poolsaar, rannakaitse suurtüki laskepesa kl 19 XII Mustjala muusikafestival. Jüri Reinvere Reekviem (salvestatud versioon).

NÄITUS
Kuressaare linnuse keldrikorruse näitusesaalis kl 16 Alytuse koduloomuuseumi näituse Meie vaarisade vaim avamine. Väljapanek tutvustab Leedu lõunaosas Alytuse regioonis asuvaid muinaslinnuseid.

Neljapäev, 15. juuli

ÜRITUS
Kihelkonna, Loona mõis kl 19 XII Mustjala muusikafestival. Kammerkontsert. Eino Tambergi uudisteose esiettekanne.
Kuressaare, Arensburg Boutique Hotell & Spa kl 20 Riho Sibul, Bonzo ja Alari Piispea Lahked laulud. Sel korral kohtuvad ühel laval Riho Sibul, Rakvere trubaduur Bonzo ja Tartu multiinstrumentalist Alari “Päss” Piispea. Need kolm karismaatilist ja ühise vereringega muusikut liidavad oma meeled ja anded, et esitada publikule nii mõnigi armastusväärne ja lahke laul. Suuremalt jaolt esitusele tulevatest lauludest on muusikute enda sulest ja üsna värsked, samas ei peeta paljuks meenutada ka oma varasemat loomingut. Nagu ka eelmise suve kontsertidel “Ei saa mitte vaiki olla”, võetakse selgi aastal kaasa palju erinevaid instrumente. Pileti hind 150 kr.

TANTS
Divas Summer@Diva. DJ P. Kukk. Sissepääs südaööni tasuta, hiljem 35 kr.
Illiku laos Orissaares start nädalavahetuseks. DJ Mikk Saarela. Naistele kogu õhtu sissepääs tasuta.
Club Privilege´is suvine neljapäevane pidudesari: A Le Coq Premiumi ja Fizz´i tasuta tantsupidu.
Veski trahteris kl 20 Pärimuskultuuri suvi 2010: esinevad tantsurühm Ritsikas Kuressaarest, Pöide naisansambel Aderkas ja tantsurühm Triinu.

NÄITUS
Kuressaare Linnateatri sinises ja valges saalis kl 17 Elle Radini näituse Maailmad avamine. Musitseerivad Kadi Kuivits tšellol ja Piret Villem klaveril.

SPORT
Roobaka kl 16–18.30 orienteerumisneljapäevak.
Aste staadionil kl 19 Saaremaa 2010 Meistrivõistlused Jalgpallis: Kaarma VC vs FC Taritu.


Tulekul

Klaver tuleb külla on olnud edukas kaubamärk juba üle tosina aasta; tänavu lisandub sellele sõnapaar KAKS ÜHEL – ühel klaveril mängib korraga kaks pianisti. Esinejaid ühendab see, et mõlemad on tegevad nii tõsises kui kerges muusikas. “See on suviselt kerge, vaheldusrikas, lühipaladest koosnev kava – muusikat igaühele,” lubavad esinejad.

Kahekesi klaveril on osutunud juba sajandeid väga populaarseks musitseerimise viisiks, eeskätt just kodudes, elades edasi tänagi. Sellele koosseisule on kirjutanud enamus suurtest heliloojatest, veel rohkem aga on seadeid. Neljal käel sai mugavalt kõlama panna kõiki orkestriteoseid, mida muidu, eriti enne grammofoni leiutamist, oli võimalik kuulata väga harva. Kuid traditsioon jätkus hiljemgi: ka RR & MM nägid lapsena oma vanemaid lusti pärast neljal käel suurteoseid mängimas; kasvades aga ühinesid poisid juba ise ühega vanematest, et koos muusikast rõõmu tunda.

“Rõõm muusikast ongi see, mida me tahaksime teiega, kallid kuulajad, sel suvel jagada: rõõm koos mängimisest, heast muusikast, heast klaverist, heast kirikukõlast!” ütlevad muusikud.
Pigem omaaegseks popmuusikaks võib nimetada selle kava klassikalisi teoseid – meeldejäävate meloodiatega lühipalu. Enamus mängitavast on loodud just kaks ühel koosseisule (Mozart, Schubert, Brahms jt); kõlavad aga ka mõned seaded populaarsest orkestrimuusikast (Tšaikovski, Joh. Strauss).

Armastatud klassikapaladega läbisegi tulevad ettekandele Rannapi “Laulud klaveril” – kirjutatud sel aastal, just selle kava jaoks, olles küll klassikalise täpsusega noodistatud, kuid kuuldes helikeele poolest pigem popmuusikasse.
Kontserdid toimuvad 17. juulil Kuressaare Laurentiuse kirikus ja 18. juulil Muhu Katariina kirikus.

Print Friendly, PDF & Email