Juhtkiri: Rand pole joomise koht (1)

Juhtkiri: Rand pole joomise koht

 

Uppumiste arv maakonnas sel aastal on juba viis. See on üle aastate kuuldavasti suurim number. Kas peaks imestama selle üle, et enamus neist olid uppumise hetkel alkoholijoobes?

Üks eestlane rääkis kord ühe loo. Oli tema välismaal rannas. Palava ilmaga kraamis kotist külma õlle ja jõi. Ringi vaatama hakates märkas ta, et keegi tema läheduses olnud inimesest ei tarbi alkoholi. Eestlasel hakkas natuke imelik. Enda rahustuseks läks ta jalutama, lootuses leida veel kedagi, kes joob. Jalutas ja jalutas. Ja äkki ta nägi kaugelt ühte meest. See seisis ja ta käes oli õllepudel. Eestlane mõtles rõõmuga, et näe, ma ei ole ainuke, kes rannas joob. Lähemale minnes nägi ta oma ehmatuseks, et õllepudeliga mees oli… teine eestlane.

Kes siinsetes puhkerandades käinud, on kindlasti oma silmaga veendunud, et pigem annab otsida seltskonda, kes ei ole õllepudelitega. Saar-te Hääl tuletab meelde, et iga asja jaoks on oma koht. Päevitatakse rannas ning õlut juuakse kõrtsus. Ja minnakse koju magama. Mitte ujuma.

Print Friendly, PDF & Email