Agility laager ja võistlus Saaremaal

9.–11. juulini korraldas TAKO (Tarkade koerte klubi) Saaremaal Võhma külas Nupu talus agility laagri, kuhu oli kokku tulnud üle kahekümne kahejalgse koos oma neljajalgsetega.

Laagrisse oli koolitajaks kutsutud Soome agility-koolitaja ja kohtunik Seppo Savikko, kelle juhendamisel treeniti kogu laagri vältel.
10. juulil toimusid samas kohas, kus laagergi, agility võistlused, mis olid esimesed sellelaadsed Saaremaal.

(Eelmisel aastal korraldati sama ürituse käigus agility eksam.) Võistlusest võttis osa 50 paari võistlejaid, kelle seas olid võistluspaarid nii Eestist kui ka Soomest. Saarlastest võistluspaare osales võistlusel kaks: A1s võistlesid Moonika Trumm koeraga Pipar ja A2s Monika Põld koeraga Mortimer. Viimased saavutasid agility-rajal maksiklassis teise koha.

Monika Põld


Agility

“Agility on hoogne koeraspordiharrastus, kus koer, vastavalt koerajuhi juhtimisele, sooritab tõketega raja võimalikult kiiresti ja vigadeta. Agility rajal on mitmeid hüppetõkkeid, slaalom, avatunnel, kott ja ka rõngas. Rajal peab koer ka ronima ja ületama A-tõkke või poomi, puudutades tõkete kontaktpindu.

Rajal võib olla ka kiik, laud ja pikkushüpe. Raja sooritamiseks määratakse ideaalaeg, mida püütakse ületada. Koerajuht võib koera abistada ainult käskude ja käemärkidega. Koera või tõkete puudutamise eest antakse paarile viga. Vigasid antakse ka siis, kui mõni hüppetõkke pulk maha kukub, kui koer ei puuduta kontaktpindu või keeldub tõket sooritamast. Kui koer sooritab tõkkeid vales järjekorras, siis saab ta disklahvi. Koer peab rajal olema ilma kaelarihmata ja täielikult vabalt.

Raja sooritus kestab vaevalt minuti ja kiireim, vigadeta raja läbinud koer on võitja. Hea agilitykoer peab olema hästi liikuv, tugevate lihastega ja tal peab olema hea kontroll oma keha üle. Agility arendab koera liikuvust ning nõuab koera ja koerajuhi vahelist head koostööd.”

Allikas: www.tako.ee

Print Friendly, PDF & Email