Süvasadama tegevuse laiendamine vajab põhjalikku analüüsi

Saaremaa süvasadama kaudu kaubaveo alustamise otsus ei sünni enne järgmist aastat, sest eeldab põhjalikku ja igakülgset analüüsi ning kõigi asjast huvitatud osapoolte ära-kuulamist, teatas eile AS Tallinna Sadam.

Tallinna Sadama ärisuuna juhi Ahto Aderi sõnul on tänane peamine küsimus, kas ja millist lisaväärtust suudab süvasadam luua Saaremaa majandusliku ja sotsiaalse arengu mootorina.
Teise olulise küsimusena tuleb analüüsida sadama laiendamise mõju loodusele ja kohalikule elukeskkonnale. Selleks vajalik keskkonnamõju hindamine algab kavakohaselt augusti lõpus ega valmi tõenäoliselt enne 2011. aasta kevadet.

“Süvasadama tegevuse laiendamine eeldab kõigi selleks ette nähtud nõuete täitmist ja AS Tallinna Sadam kindlasti ka järgib neid – kiirustades ja kabinetivaikuses ei tehta midagi, anname võimaluse osapooltel protsessis kaasa rääkida,” kinnitas Ader.

Palkide laadimine Norra lipu all sõitvale kaubalaevale oli tema sõnul ühekordne külastus, mis andis sadamale logistilist ja keskkonnaalast infot tegevuste edasiseks planeerimiseks.
“Oleme seda tänaseks ka selgitanud antud intsidenti kritiseerinud osapooltele,” lausus Ader.

Print Friendly, PDF & Email