Rästik rändas autoga maalt linna (1)

Suur oli maalt Kuressaarde sõitnud mehe üllatus, kui järsku läbi auto esiklaasi rästikuga tõtt vaatama sattus. Autosse sisse kolinud siug aga vabatahtlikult oma uut elupaika maha jätta ei soovinud.

“Pistis järsku oma pea kojameeste juurest välja ja me vaatasime lausa tõtt,” meenutas autoomanik paari päeva tagust sõitu.
Rästiku kehast oli nähtaval ainult umbes 7 cm ning seejärel oli roomaja järsku kadunud. “Arvasin, et kukutas ennast sealt maha,” rääkis mees, kuid lisas kohe, et oli kapoti jälgimisega nii ametis, et ei taibanud kohe tahavaatepeeglisse vaadata, et kindlust saada.

Riskida aga mees enam ei julenud. “Mul olid kummikud taga, panin need kähku igaks juhuks jalga, sest äkki satub ta kuidagi salongi,” meenutas ta, kuid tol päeval polnud rästikust enam kippu ega kõppu.
“Tütar kohkus ka nii ära ja ronis tagaistmele, et tema ees enam ei sõida,” muigas mees, kes jättis auto ööseks seisma ning lootis, et isegi kui rästik kusagil autos kinni on, kaob ta öö jooksul ikka minema.

Neljapäeva hommikul vaatas peremees igaks juhuks ka autosalongi üle, piilus riiete alla ja igale poole, aga eelmise päeva üllatuskülalisest polnud enam mingit märki. “Läksin siis autoga linna peale ja järsku ta pistis uuesti pea välja ja veel kõrgemalt kui eelmine päev, no ja siis ma kutsusin päästeameti,” lisas ta.
Siug oli roomanud kinnisesse karpi, auto salongi ja mootoriruumi vahele, nii et päästjad ilma autot lahti võtmata teda sealt kätte poleks saanud. Päästjad soovitasid pöörduda autoteenindusse, sest sõiduki osasid oli vaja lahti monteerida, kuid sõidukil oli veel garantiiaeg.

Autoomaniku sõnul siug alguses isegi paistis kenasti nurga sees, aga kui päästjad kohale tulid, peitis ta ennast nii ära, et näha ei olnud kusagil. “Kuna päästjatel oli ainult ketaslõikur, aga ma ei tahtnud autot ära lõhkuda, läksin autoteenindusse,” lausus juht, kelle Suzukil oli veel garantiiaeg.
Rästik oli omale pelgupaiga leidnud tuulutusekoja sees ning põgenes alumise augu kaudu uuesti välja.

“Ta oli ikka sellist keskmist kasvu, 60–70 cm pikk,” arvas autoomanik.
“Eks ikka selliseid asju juhtub,” ütles keskkonnaameti looduskaitsebioloog Tõnu Talvi, lisades, et pigem oli see rästikul ikka erakordne käitumine, mis sundis teda auto seest varju otsima.

Print Friendly, PDF & Email