Palun üks jäätis! (5)

Palun üks jäätis!

JÄÄTISENEIUD: (Vasakult paremale) Brita, Kristina, Kristiin, Merlin, Elisabeth ja Marii.
Fotod: Egon Ligi

Sel suvel müüakse Kuressaares kesklinnas jäätist lausa kuues kohas ning klientidel jäätisesortimendi suhtes pretensioone küll olla ei tohiks.

“Jäätisemüük läheb nii ja naa,” ütleb Saarte Häälele turuväravate juures müüv Brita, kes pakub Premia jäätist. Tema sõnul on klientide lemmikuks mango-meloni ja karamelli-vanilje maitseline maiustus.

Eelmise aastaga Brita tänavust läbimüüki võrrelda ei oska, sest mullu pakkus ta jäätist pargi ääres ning seal oli ostjaid tema sõnul olnud rohkem.
Teisel pool Kuressaare turu väravaid müüb Balbiino jäätist Kristina, kelle sõnul ostetakse temalt kõike, kuid tundub, et eelistatakse vaniljejäätist. “Normaalselt läheb,” kinnitas ta.

Üle Tallinna tänava Ferrumi kaubamaja nurgal püüab pilku hästi omapärane jäätisekäru. Sealt saab osta Itaalia jäätist.
“Meil läheb päris hästi,” teatas Kristiin, kes on jäätist müünud juba mitu aastat ning kinnitas, et tänavu on müük parem kui eelmisel aastal. Itaalia jäätistest on klientide lemmik Rochere.
Itaalia jäätisekärust natuke raekoja poole, Pritsumaja ees müüakse taas Balbiino jäätist.

“Võiks paremini minna,” ütleb jäätisemüügi käibe kohta Merlin, kes teab täpselt, et tema jäätisekärust ostvad kliendid eelistavad šokolaadi- ja vaniljejäätist ning soomlaste lemmik on rummi-rosinajäätis.
Rahvasuus “vana Edu poe” ees müüakse samuti jäätist. Leti taga on esimest päeva ametis Elisabeth, kes ei oska veel öelda, kuidas müük läheb, aga arvab, et päris hästi.

“Vaniljejäätist on minult ostetud,” ütleb ta rõõmsalt.
Ruuni Pizza ukse ees müüb Premia jäätist Marii. “Väga hästi läheb,” ütleb ta naeratades, olles just kahele kliendile jäätiseportsud kätte ulatanud.
Ta kinnitab, et kuigi ostetakse kõiki jäätisesorte, on ka tema klientidel teatud eelistused.

“Karamell-vaniljejäätis pohlamoosiga ning teisena piparmündi- šokolaadijäätis. Marii sõnul on vaatamata palavatele päevadele sel aastal isegi vähem kliente kui eelmisel.
Ta ei oska öelda, kas seetõttu, et ilmad pole veel piisavalt palavad või on kesklinnas lihtsalt rohkem jäätisepakkujaid.

Print Friendly, PDF & Email