Leena tegi ammuse unistuse teoks (2)

Leena tegi ammuse unistuse teoks

VEEL ÜKS KOHVIK: Alates sellest nädalast on Kuressaare saanud rikkamaks veel ühe kohviku võrra. Bussijaama vahetus läheduses avas uksed Ö Gourmet, kus kohviku perenaine Leena Mölder (paremal) ja teenindaja Kaisi Rosin teid rõõmsalt ootavad.
Foto: Egon Ligi

Kui kaks aastat tagasi kirjutasime linnateatri kohviku Café Remark perenaisest Leena Mölderist ja tema suurest unistusest teha Kuressaarde päris oma kommikohvik, siis nüüd on see tegus naine oma unistuse teoks teinud. Sel nädalal avas ta Tallinna tn 25, Arensburgi reisibüroo kõrval kohviku nimega Ö Gourmet.

Õdusas ruumis püüavad esmalt pilku uhked antiiksed puhvetkapid ja mugavad sohvad paljude pehmete patjadega. Leenal on käsil veel viimased sisustustoimingud – seinale vaja sättida paar kena pilti –, ja seetõttu päris pidulik avamine, kuhu ta oma sõbrad-toetajad kokku kutsub, toimub alles eeloleval nädalal.
“Aga kohvik on juba avatud, astuge sisse, puhake jalga! Kohvi, kommi ja pirukat juba saab,” selgitab kohviku perenaine ja lisab, et seni, kuni tervisekaitsest veel üks tähtis paber tulemata, kooki kohvi kõrvale veel ei saa.

Ent Leena enese retseptide järgi ja käsitsi valmistatud šokolaaditrühvlid on need, mille pärast tasub siia kohvipoodi sisse astuda igal juhul. Trühvleid, mis on Leena hobi ja armastus olnud kaua aega, on tervelt üksteist erinevat liiki: tüümiani, rummi-rosina, Amaretto, Minttu, konjaki-kaneeli jms.
Ühte neist, sinihallitusjuust šokolaadis, peab kommimeister ise kõige erilisemaks ja kõige maitsvamaks. Komme saab maitsta kohapeal ja kingituseks kaasa osta.

Kauneid, spetsiaalselt Ö Gourmet jaoks valmistatud kommikarpe on mitmes suuruses ja komme neis vastavalt soovile ja rahakoti paksusele. Kui tahtmist, võid kaasa osta suure karbi, kus sees kõik 11 erinevat trühvlit.
Leena rõhutab, et see pole ainult kohvik, vaid ka pood. “Siit saad külla minnes osta kaasa kommikarbi, väärtveini pudeli ja edaspidi ka mõne vahva sohvapadja, mis valminud sisustuspoes Sohfa.”

Sohfat kiidab Leena eriti, sest kogu kohviku pehme mööbli tekstiilid ja padjad ongi selle poe disainerite kätetöö.
Lähiajal saab kohvik ka väliterrassi ning kui kõik nõutavad paberid korda saab, lubab Leena, et siis hakkab neilt saama ka kooke, salateid, suvel külma ja talvel sooja suppi.

Print Friendly, PDF & Email