Saarlased viisid printsessile pulmakingi (lisatud video!)

Läänemerel seilava vanalaevade kultuuridessandi raames käisid Emajõe lodja Jõmmu, viikingilaeva Turm, Eesti rannarootslaste aluse Runbjarn ja kuunari Blue Sirius Turn meeskond Stockholmis Rootsi kuningakojas, et üle anda printsess Victoriale pulmakingitus ning rannarootslaste kiri kuningale.

Lodja kapteni Priit Jagomägi sõnul tuldi Rootsi ka omamoodi printsess Victoria pulma. “Oleks ehk õigeks ajakski jõudnud, kuid ilmaolud ei olnud soodsad ja Eesti sisevetelt on Rootsi randadeni õige pikk maa tulla. Aga kuigi pulmalauda me ei jõudnud, andsime omapoolse pulmakingi noorpaarile ikka üle,” rääkis Jagomägi.

“Vastuvõtt oli väga hea, ehkki kuningliku noorpaari nägemiseks pidanuks me oma tulekust pikemalt ette teatama,” rääkis kultuuridessandis osalev Kotlandi külast pärit Martin Silts, lisades, et peale tema on reisil osalemas veel teinegi saarlane – Taavi Nuum Nasvalt.

Silts rääkis, et vanalaevnikud suundusid kuningakotta uhkes rongkäigus, mis äratas Stockholmis tähelepanu. “Kuningakoja töötajad lubasid kingituse, milleks oli laastukorv, kus sees voodipesu, noorpaarile kindlasti edasi anda,” sõnas saarlane. Ka kirja kuningale, kus teda palutakse osaleda 2011. aasta kultuuridessandi üritustel.

Lisaks pulmakingituse viimisele printsess Victoriale on vanalaevnikel olnud Rootsis teisigi põnevaid käike. “Saarlastele oli kindlasti väga hingelähedane Sigtuna külastamine,” avaldas merekaru.
Tagasi Tallinna peaksid laevad jõudma 17. juulil, mil Tallinnas peetakse hansapäevi.

Print Friendly, PDF & Email