Saaremaa Suvekarika II etapp sai peetud

Saaremaa Suvekarika II etapp sai peetud

VÕISTLEMAS: Gerle Aljas hobusel Odette.
Foto: Erakogu

Kõljalas toimus pühapäeval, 20. juunil Saaremaa ratsaspordiklubi poolt korraldatava Saaremaa Suvekarika sarja teine etapp. Eks oli see loogiline jätk 22. mail Kureveres toimunud sissejuhatavale võistlusele, kus paljud ratsanikud ning ka mitmed noored hobused oma hooajaga algust tegid.

Võistluste esimene ala – proovikivi – oligi ratsaniku-hobuse koostöö esmaseks proovilepanekuks sobilik. Võistlusärevusest punetavate põskedega lapsi ja kirjut publikut ärevalt piidlevaid kabjalisi oli rajal kokku tervelt kümme paari. Osavõtt on pool võitu – igatahes läbisid kõik parkuuri edukalt ning lisaks kiidusõnadele pisteti ratsanikele pihku ka diplom ja rosett.

Teise alana oli kavas kuni 70 cm kõrguste takistustega parkuur, kus karistuspunktideta võistluspaarid selgitasid välja võitjad ümberhüpete käigus: osavõtjaid kokku 14, neist kolmandik harrastajate klassis. Siis aga selgus, et hoolimata kaunist ilmast ja rajameister Raili Pillmanni oskuslikult seatud rajast oli eelmisel õhtul kallanud paduvihm platsi kohati päris libedaks teinud. Kuigi parkuuri suutis ilma karistuspunktideta läbida seitse võistlejat, juhtus ka kaks kukkumist. Esikohale tuli Mari-Ann Uudeküll Roomal, teine oli Bret Laanet Riidal ja kolmas Kristel Käsk Roomal; harrastajate arvestuses oli esimene Kaile Koppel Trevoril ja teine Gerle Aljas noorel hobusel Odette.

Võistlus jätkus kuni 80 cm kõrguste takistustega puhtus-kiirus parkuuriga, kus ilma ühegi karistuspunktita lõpetasid esimesed kaks paari: parima ajaga Miina-Eliise Udeküll Wiktoorial, teisena Liina Vaher Misandral, kolmandale kohale tuli Martina Rihkrand hobusel Memory-Lane, kes sõitis välja küll kiireima aja, kuid sai 4 karistuspunkti takistuse mahaajamise eest. Märkimist väärib ka neljandale kohale platseerunud Reio Pihlak, kes esines edukalt hoolimata kukkumisest eelmises parkuuris.

Ka järgmises, kuni 90 cm kõrguste takistustega parkuuris napsasid esikoha Miina-Eliise Udeküll ja Wiktooria, teisele kohale tuli Gerle Aljas hobusel Casablanca ning kolmandana taas küll kiireima aja sõitnud, kuid takistuse mahaajamise tõttu neli karistuspunkti saanud võistluspaar Martina Rihkrand ja Memory Lane.
Edasi võeti mõõtu juba kuni 100 cm kõrguste takistustega rajal: kuuest osavõtjast olid parimad Martina Rihkrand ja Land Boy, teine Maria Pihlak Viskyl ning kolmas Jaagup Kallas Robinsil.

Viimane ja kõige raskem ala oli kuni 110 cm takistustega parkuur, kus iga võistleja pidi ületama küll kõik platsil olevad takistused, kuid ise valima enda hinnangul parima võimaliku raja ning tõkete hüppamise järjekorra. Viiest osavõtjast tegi ainsa puhta sõidu Martina Rihkrand Land Boyl, talle järgnesid Johanna Johanson hobusel Etienne Soleil ja Liina Vaher hobusel Vandaal.
Saaremaa Suvekarika kolmas etapp toimub Kõljalas 24. juulil. Kaasa elama on oodatud nii noored kui vanad!

Kairi Niit

Print Friendly, PDF & Email