Puust ja punaseks: alkohol ja ujumine ei käi kokku! (10)

Puust ja punaseks: alkohol ja ujumine ei käi kokku!

HOIA PEA SELGE! Enamik hoiatustahvleid on ujumiskohtadesse juba üles pandud, nädala lõpuks saavad need paika ka väikesaartele: Ruhnu, Vilsandile ja Abrukale.
Foto: Päästekeskus

Saaremaa päästetöötajad paigaldavad selle nädala lõpuks maakonna 35 suplemiskohta hoiatustahvlid, mis juhivad puhkajate tähelepanu sellele, et alkohol ja ujumine ei käi omavahel kokku.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Sirle Matt teatas Saarte Häälele, et sel aastal on Eestis uppunud juba 40 inimest.
Purjuspäi uppumise põhjus on see, et joobes inimese liigutused kaotavad koordinatsiooni. See kehtib nii alkoholijoobe kui narkojoobe kohta. Vees ujumiseks on vaja saavutada rütm lihasliigutuste ja hingamisliigutuste vahel.

Kui koordinatsioon on paigast ära, ei liigu inimene rütmis ning võib vales kohas ehk vee all hingata. Inimene tõmbab endale vett sisse ja upubki ära, sõltumata sellest, kui hea või halb ujuja ta on. Ka heal ujujal on joobnuna halb koordinatsioon.
Eelnevatel aastatel on Eestis uppunud keskmiselt 60 inimest aastas. Paarikümne ringis on igal aastal ka selliseid õnnetusi, kus vette “peakat” hüpanud noor mees vigastab oma selga ja jääb selle tagajärjel elu lõpuni ratastooli. Üsna tihti on nii uppumiste kui seljavigastusega lõppevate veeõnnetuste juures mängus alkohol.

Print Friendly, PDF & Email