Lagle võitis Haapsalus regati (4)

Lagle võitis Haapsalus regati

NOORED VÕITJAD: Orissaare purjetajate jaht Lagle üllatas paljusid Kessu regati võiduga.
Foto: Lagle Sailing Team

29. korda toimunud Kessu regati, mis oli ühtlasi ka Läänemaa meistrivõistlused avamerepurjetamises ning EJL avamerepurjetamise Eesti karikavõistluse avaetapiks, võitsid kahes grupis Saaremaa jahid.

Pühapäeval distantsil Haapsalu–Kesselaid–Haapsalu sõidetud regatil valitses pea olematu, 0–3 m/s puhunud tuul.
Grupis ORC III võidutses Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Katariina Jee. Võitjameeskonda kuulusid kapten Mart Tamm, Erki Riim, Priit Riim, Madis Tamm ja Andres Tamm.

Teise koha sai samuti SMS ridadesse kuuluv, kuid Pirital resideeruv Evelyn III Kristen Pugi juhtimisel. Selles grupis oli kokku neli jahti.
Kõige tugevam oli konkurents grupis ORC IV, kus merele läks 8 alust. Kaks neist katkestas võistluse. Üllatuslikult läks meistritiitel noortele Orissaare purjetajatele jahilt Lagle. Kapteniks Lagle peal on Ülari Velviste.
Selles grupis oli neljas samuti suuresti saarlastest meeskonnaga seilav Tuulelaul, kapteniks Rait Riim.

Mitu regatti tulemas

Järgmistel nädalatel toimub Eestis mitu suurt avamerepurjetamise regatti. Esmalt eile Pärnust alanud ning seal lõppev Watergate regatt, mille marsruut käib läbi ka Saaremaa külje alt. Saarlastest olid stardis Katariina Jee, Vesileenu ja Lagle.

Päev hiljem algab Pärnust aasta tähtsaim regatt, sedakorda 53. korda sõidetav Muhu väina regatt. See legendaarne võidusõit on ühtlasi ka Eesti avamerepurjetamise meistrivõistlusteks. Sel aastal sõidetakse Muhu väina regatt distantsil Pärnu–Roomassaare–Virtsu–Dirhami. Roomassaares saab regatti näha 14. juulil, kui sõidetakse 30 miili pikkune Roomassaare ring. Regatt lahkub Roomassaarest Virtsu poole 15. juuli hommikul kell 9. Regati finiš on 17. juulil Dirhami sadamas.

Saaremaa jahtidest asuvad Muhu väina regatil starti Sophia, Katariina Jee, Centaur, Vesileenu, Kadri, Cassandra, Liliann ja Lagle.
Hetkel on Muhu väina regatile end registreerinud 83 jahti.

Print Friendly, PDF & Email