Kuumim kaup turul on maasikas

Terve selle nädala on Kuressaare turul maasikamüüjate lettide ees looklenud pikad sabad, esimesed ostjad sätivad end ootele juba enne kella kaheksat.

“Tulin täna peale üheksat ja nii palju rahvast oli, et lõin käega,” räägib vanaproua, kes eile paar tundi hiljem Heino käest Pöide maasikaid ostis, 50 krooni kilo. “No on ju kallis küll, aga midagi pole teha. Tean, et maasikaga on ikka väga palju tööd ka.”

Paari tunni pärast on osa maasikamüüjaid juba oma kaubast lahti saanud ja turult lahkunud. Heino lubab, et mõned päevad tema põllult veel maasikaid tuleb, kuid vahepealne kuumus tegi oma töö. “Nüüd tuli küll vihma, aga mis kuivand ja kõrbenud, ei neist enam asja saa.”
Seega võib arvata, et maasika hind enam ei lange. Eile leidus veel ühel müüjal ka 35 kroonist maasikat, aga see oli väike moosimaasikas, paremad marjad läksid kõikjal 50 krooni eest.

Helve Kaalist, kes turul iga päev kastide kaupa mõnusat marjamaiust maha müüb, kinnitab samuti, et ega hind enam langeda ei saa. Õige pea on maasikaaeg ju läbi.

Print Friendly, PDF & Email