Hispaanlased toovad kooli ja vutiplatsile lõunamaist verd

Hispaanlased toovad kooli ja vutiplatsile lõunamaist verd

UUEST ÕPPEAASTAST SAARLASED: Sergi (vasakul) ja Lluis ootavad Eestisse tulekut.
Foto: Erakogu

Kuressaare Gümnaasiumi õpilasperre lisandub uuest õppeaastast kaks hispaania poissi, kellest üks on 11 aastat tšelloõpingutega tegelenud ning teine professionaalsel tasemel mängiv jalgpallur.

Sergi Vidal Lagé ja Lluis Casas Prados tulevad Kuressaarde Berga linnast, mis asub Barcelonast umbes sada kilomeetrit põhja pool, Kataloonias. Neid toob kolmeks kuuks siia Comeniuse õppeprogramm, mis teostab koostööd erinevate Euroopa riikide koolide vahel.

Astuvad lõpuklassi

Kuressaare Gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Varik rääkis, et hispaania poisid saavad omale kodud 12. klassi õpilaste peredes, kuna astuvad ka ise lõpuklassi. Poisid teavad täpselt, millega nad järgmisel aastal ülikoolis tegelema tahavad hakata, seetõttu oli vaja leida neile ka võimalused oma huvialade praktiseerimiseks.
Sergi tahab kõrgkoolis jätkata tšelloõpinguid, seetõttu on ta esimene vahetusõpilane, kes hakkab musitseerima Kuressaare muusikakooli tšelloõpetaja Laine Sepa käe all.

Küsimusele, mis keeles nad omavahel suhtlema hakkavad, vastas Sepp, et ikka inglise keeles. “Muusikas pole ju keelt vaja ja kõik terminid on ju hoopis itaalia keeles,” lisas ta.
Spetsiaalselt Sergi jaoks lastakse siia Tallinnast tšello saata, kuna muusikakoolil vabu tšellosid pole ning tema enda muusikariista transportimine läheks väga kulukaks.

Lluis on oma kodumaal juba hinnatud jalgpallur ning seetõttu ei taha ta ka siin olles treeninguid pooleli jätta, kuid läbirääkimised tema treeninguvõimaluste suhtes veel käivad. Üks võimalus on treenida FC Kuressaare koosseisus, mille treener Jan Važinski oli selle ideega väga päri ning sobivuse korral oli ta nõus Lluisi ka Eesti meistriliiga mängudesse kaasama.

Samamoodi kolmeks kuuks sõidavad Comeniuse õppeprogrammi raames Bergasse Kuressaare Gümnaasiumi 12. klassi tüdrukud Kerttu Olesk ja Kätriin Tamm. “Otsus oli hästi raske, ma tegelikult ütlesin alguses jah, siis jälle ei ja nüüd jäi siis lõpuks jah-sõna peale,” rääkis Kerttu, kelle jaoks on see juba teine kord vahetusõpilaseks minna.

Kahtlused olid tüdrukul just lõpueksamite pärast, kuna kolme kuu materjale tagantjärele selgeks teha on väga vaevarikas. Lõpuks kaalus uue riigiga tutvumise ja keele õppimise võimalus selle mure siiski üle.
Ka Kerttul on hobi, millega ta tahaks Hispaanias olles kindlasti tegeleda, selleks on tennis.


Vahetusõpilased on pereliikmed

Mitmekordse vahetusõpilaste oma perre võtmise kogemusega Reine Väli soovib tulevastele peredele palju edu ning ütleb, et kõige tähtsam on kohe reeglid paika panna ning mitte kohelda last kui külalist, vaid ikka kui oma pere liiget.

Oma kogemusest räägib ta, et vahetusõpilastega veedetud aeg oli meeletult lõbus, kuna ühe Ecuadorist pärit tüdrukuga oli kultuuride erinevus lihtsalt nii suur. “Alguses ei söönud ta eesti toitu ja kliima oli ka harjumatu, aga lõpuks õppis isegi suusatamise ära ning talle meeldis väljas lund süüa,” rääkis Väli naerdes.

Kui küsida, kas ta oleks nõus enda perre veel vahetusõpilasi võtma, vastab Reine Väli, et praegu enam ei taha. “Mul on lapsed kooli lõpetanud ja suured, sellel õpilasel oleks siin lihtsalt igav,” rääkis ta. Kuid samas lisas naerdes: “Ära iial ütle iial.”

Print Friendly, PDF & Email