Äike lõi veetorud pilbasteks (lisatud video!) (2)

Äike lõi veetorud pilbasteks (lisatud video!)

Fotod: Egon Ligi

Kuressaares Tallinna tänava veeres asuva maja tagune puu sai üleeile õhtul kõva pikselöögi, mis kandus edasi puu alt läbi jooksnud vana elektrikaablit pidi ning lõpuks lõi puruks lähedal asuvad veetorud.

“Sellist asja pole enne näinud,” märkis asja parandama tulnud Harri Sepp Kuressaare Veevärgist, pidades silmas seda, et torud olid lõhki löödud pikkupidi.
“Pikkupidi on siis, kui on lõhki külmanud, ja risti siis, kui on kivi või midagi peale kukkunud,” selgitas Sepp, et tema ei oska sellele asjale esialgu muud selgitust anda.

Harri Sepp näitas ka pärast katkise toru avastamist tehtud fotosid, kus vesi sõna otseses mõttes purskas piki toru jooksvatest aukudest ja pragudest.
Leke avastati eile päeval pärast seda, kui Tallinna tänav 80A majas enam pikemat aega vett ei olnud ning maja taga olev madalam koht hakkas samas ühtäkki veega täituma.
“Mitusada kanti jõudis enne ära voolata,” hindas silmaga nüüd juba tiigi mõõtmed võtnud loiku üks töömees.

Millal vesi täpselt ära läks, seda majaomanikud öelda ei osanud. “Öösel ma vett ju ei kasuta ja hommikul kell pool 10 ütles naine mulle, et vett enam pole,” rääkis parandustöid uudistanud majaelanik.
Põhjus, miks arvatakse, et õnnetuses on süüdi äike, asus lekke kohast vaid paarikümne meetri kaugusel. Üksikult seisvalt puult oli mitmest kohast koor värskelt maha tulnud ning puu all olid jäljed, nagu oleks keegi seal midagi plahvatama pannud. Muld ja puutükid olid puu läheduses laiali.

Puu aga asub lekkekohaga praktiliselt samal joonel ning lahtikaevatud lekkekohas oli näha ka vana, nüüdseks juba kasutu elektrikaabel. Elektrivarustusega ümberkaudsetes majades probleeme ei olnud.

Print Friendly, PDF & Email