Minu öökapiraamat

Minu öökapiraamat

 

Oo jaa… Milliseid raamatuid leidub siis minu öökapil? Endalegi oli üllatus, et neid on kohe kuus! Iga raamatu vahel on reisilt kaasa toodud järjehoidja.
Alustan kõige suurema formaadiga raamatust – see on Siiri Reinmanni ja Aime Edasi raamat “Haapsalu sallid”.

Selles raamatus on sallimeistrite ajalugu alates 19. sajandist tänapäevani, sallimustrite näidiseid, töövõtteid ja ülevaade sallide kudumiseks vajalikest töövahendeist. Väga täpselt on kirjeldatud sallide venitusraamide valmistamist. Raamide pärast ongi raamat öökapil, sest iga hommikul tõustes küsin abikaasalt, kas raamid on juba tegemisel??

Kui panen raamatu riiulisse, siis võib tekkida oht, et raamid jäävad tegemata, ei ole minul meeles, et neid vajan – nüüd aga on kõik kontrolli all ja abikaasalgi juba raamimaterjal välja otsitud ning ei ole nende tegeminegi teps mitte kaugel!
Sügisel on plaan raamatu õpetuste järgi alustada sallikudumist ja huvilisi on juba mitmeid. Nii saabki üks salliklubi alguse.

Et asjad meelest ei läe`ks, on samal põhjusel öökapil ka teine raamat – Tatjana Gorbunova “Ravimtaimede atlas”. Kui panen raamatu riiulisse, siis jäävad pooled ravimtaimed, mida olen plaaninud korjata, lihtsalt korjamata.
Aastaid olen tahtnud korjata viirpuuõisi, kuid kuna see on meelest läinud ja hetkel ei ole raamatut käepärast olnud, on alati jäänud tühjad pihud. Viirpuu õitseb ainult 3-4 päeva ja seda hetke on vaja tabada. Tänavu seda ei juhtunud (tänu raamatule öökapil) – viirpuuõied ja -lehed on kuivamas.

Mõtegi tuli – sellel aastal teen jõuludeks kõigile sugulastele kingiks kotikese ravimtaimedega, kuhu kirjutan peale, mis see on ja milleks.
Eelmisel aastal välja antud raamat – Bill George ja Peter Sims “Juhi kompass” on nagu käsiraamat õigeks juhtimiseks – endale, firmale, perekonnale jne. Soovitan soojalt! Josh McDowelli “Kaalukad tõendid” on raamat filosoofia ja teaduse tasakaalust, tõenditest meid ümbritseva kohta, uskude erimeelsusest ja loodusjõududest.

Suurimateks lemmikuteks minu öökapil on siiski krimkad. Hetkel Robert van Guliki “Kohtunik Di” – väga haarav Hiina detektiiviraamat täis ajalugu, kohtuprotsesse, põnevust jätkub lõpuni.
Minu öökapil on veel väga tähtsal kohal Piibel – parim käsiraamat igapäevaeluks! Paljud meie igapäevaütlustest on tulnud Piiblist. Kas teadsite, et Jeesus Kristus on öelnud: “Pärleid sigade ette ei visata!”?

Jaanika Rikko
Sõmera eakate kodu juhataja

Print Friendly, PDF & Email