Klaasikillud lõhkusid hulgi jalgrattakumme (4)

Klaasikillud lõhkusid hulgi jalgrattakumme

KILLUD TÕID HULGA TÖÖD: Esmaspäeval otsis Hawaii Expressi töötajalt Haigo Varikult abi kümmekond ühesuguse murega rattaomanikku.
Foto: Peeter Kukk

Kui Tallinna tänaval asuva Hawaii Expressi jaoks on tavapärane, et päevas vajab parandamist keskmiselt üks või kaks ratast, siis sel esmaspäeval sadas Elektrumi rattapoodi üksteise järel sisse kümmekond abivajajat.

Jalgrattal mööda Tallinna tänavat poetuurile läinud Ain sai Maxima kaupluse läheduses ebameeldiva üllatuse osaliseks – rattal purunes sõidu ajal õhukumm.

“Sõitsin Maximasse ja vaevalt paar meetrit jäi rattaparklast puudu, kui käis igavene litakas ning kumm oli paugupealt tühi,” rääkis Ain Saarte Häälele.
Kuna Maximast vaid mõnesaja meetri kaugusel on Elektrumi Hawaii Expressi rattapood, suundus ta sinna, et sõiduriist kohe parandusse viia. “Seal teenindaja ütles, et tavaliselt tuuakse neile parandusse paar jalgratast päevas, aga mina olevat neil sel päeval juba oma kümnes olnud,” oli Ain üllatunud.

Hawaii Expressi töötaja Haigo Varik kinnitas Saarte Häälele, et tõepoolest osutus pühadejärgne nädala algus nende jaoks ootamatult töörohkeks. Kui mitu jalgratast kummiparandust vajas, Varik täpselt öelda ei osanud, kuid kliente jätkus tema sõnul hulgaliselt.
“Inimesi käis päeva jooksul rattaparanduses kümmekond ja seda oli üllatavalt palju,” sõnas ta. Eile lõunaks polnud taolisi juhtumeid enam lisandunud, mistõttu oli Varik suurema osa parandamist vajanud rattaid juba üle vaadanud.

“Nii palju, kui praeguseks korda teha olen jõudnud, on kõigil olnud kummis klaasikillud sees,” selgitas Haigo Varik.
Kus kandis palju pahandust teinud klaasikillud asuda võivad, Hawaii Expressist öelda ei osatud, kuid kuna Kuressaare bussijaamas asuvasse Bivarixi rattapoodi samasuguse murega inimesi pöördunud ei ole, siis tuleks just Maxima ja Elektrumi läheduses jalgrattaga sõites silmad igaks juhuks rohkem lahti hoida.

Print Friendly, PDF & Email