Galina Parmaski Eesti-pildid kunstistuudios

Galina Parmaski Eesti-pildid kunstistuudios

MINU EESTI: Galina Parmaskile meeldib pildistada lihtsaid inimesi.
Foto: Peeter Kukk

Kuressaare kunstistuudio galeriis avati esmaspäeval kunstnik-fotograaf Galina Parmaski fotonäitus “Minu Eesti”. Tegemist on näitusega, mis olnud üleval ka Tallinna linnavolikogu saalis.

Galerii perenaise Anne Tootmaa sõnul jõudis Galina Parmaski näitus Kuressaarde tema ja fotograafi laste kaudu, kes on omavahel sõbrad. “Uurisin kord, mis nende ema teeb ja selgus, et korraldab näitusi,” meenutas Anne Tootmaa. Nüüd, mil pildid on saarlastele ja saare külalistele vaatamiseks üles seatud, ütleb Tootmaa, et ehkki on 12 aastat galeriid pidanud, suudavad kunstnikud teda ikka ja jälle üllatada ning eriliseks teeb fotonäituse just see, et neil piltidel ongi kujutatud “päris Eestit”.

Galina Parmask, kes muide on sündinud Valgevenes, kasvanud Ukrainas ning Eestis elab aastast 1978, armastab Eestit väga ning nimetab ennast ise “rahva-fotograafiks”, sest talle meeldib pildistada lihtsaid inimesi. Ta lisab, et püüab tabada seda eripärast ilu, mis igaühes peitub.
Näituse pealkirja “Minu Eesti” selgitab kunstnik lahti nii: “See ei ole ainult minu Eesti, see on ka sinu ja sinu Eesti, see on meie Eesti!”

Ja tõesti, piltidele on jäädvustunud nii laulukaar, kus eestlased ennast vabaks laulsid, kui ka Vabadussõja monument. “Siin on meie maa, meie meri, meie palve, meie lootus, meie vaikus ja meie valged ööd,” räägib Parmask oma piltidest. Ta usub, et integratsioon ei tähenda poliitikat, vaid hoopiski üksteise armastamist ning sõbraks olemist.

Et Galina Parmask on pildistanud pea kogu elu (tal on ka Tallinnas omanimeline fotostuudio), siis lubas ta kolmapäeva hommikul ka Saaremaad pildistama minna. Fotoaparaat rippus tal muide õlal näituse avamise ajalgi.
Galina Parmaski fotode näitus jääb avatuks kaheks nädalaks.

Print Friendly, PDF & Email