Üks Golf süüdistab teist jala taha panemises (lisatud kohtumäärus) (1)

Üks Golf süüdistab teist jala taha panemises (lisatud kohtumäärus)

HOOAEG TOOB TULU: Tänavuseks hooajaks tehtud broneeringud ja muud märgid näitasid, et Kuressaare golfiväljakuga on võimalik teenida arvestatavat tulu ja esimest korda plusspoolele jääda.
Foto: Raul Vinni

Saaremaa Golf AS vaidlustas pankrotis oleva OÜ Saare Golf Travel taotlusel tehtud kohtumääruse, mis keelas golfiväljaku omanikul iseenda teenuseid müüa.

Saaremaa Golfi tegevjuht Torel Neider kirjutas üleeile saadetud pressiteates, et OÜ Saare GolfTravelile kuulutati ebaõnnestunud majandustegevuse tõttu pankrot välja 16. aprillil. Seda firma enda avalduse alusel, sest ettevõte ei näinud võimalusi teenida piisavalt raha üle 10 miljoni krooni ulatuvate kohustuste ja jooksvate kulutuste katmiseks.

“Pankrotihaldur [Veli Kraavi] on kohtule kinnitanud, et nende majandustegevus on lõppenud,” väitis Neider, lisades, et sellest tulenevalt asus Saaremaa Golf võimalike kahjude vähendamiseks ka ise teenuseid müüma.
Samas oli teenuste müügi ainuõigus antud juunis 2008 Saare Golf Travelile. Siis sõlmitud lepingu järgi pidi 75% GolfTraveli teenitud tulust minema Saaremaa Golfile ja ülejäänu jääma operaatorfirmale.

Väidetavalt müüs Saaremaa Golf aga juba enne Saare Golf Traveli pankrotistumist 16. aprillil müügiõigust ise ja tunduvalt väiksema raha eest, kui oli lubatud partneriga sõlmitud lepingus: 50 asemel 30 euroga.
Leping kohustas Saaremaa Golfi mitte andma teenuste osutamise õigust kolmandatele isikutele ja mitte kahjustama hageja majandushuve, sh mitte määrama teenustele ebamõistlikult madalaid hindu ning mitte andma hagejale teenuste osutamiseks ebamõistlikke juhiseid.

8. juunil esitas Veli Kraavi kohtule hagi ja hagi tagamise taotluse Saaremaa Golf AS-i vastu, nõudega keelata viimasel igasugune väljaku teenuste müük. 
Eelmisel reedel rahuldas kohus taotluse ja esialgse õiguskaitse korras keelaski müügi kuni vaidluse lahendamiseni.
“Selle otsusega andis kohus pankrotis olevale ühingule õiguse kahjustada Saaremaa Golf AS-i majandustegevust,” viitasid pressiteates Torel Neider ja firma prokurist, linnavalitsuse rahandusnõunik Mai Takkis. Nad peavad kohtumäärust juriidiliselt ebaõigeks ja sisult ebaõiglaseks ning kohtumäärus vaidlustati.

“Hoolimata lepingupartnerite vahel toimuvatest juriidilistest vaidlustest toimuvad kõik golfiüritused nii, nagu kavandatud,” kinnitab AS Saaremaa Golf. Väidetavalt müüs firma mänguõigust ka veel käesoleval nädalal, ehkki kohtumäärusega see reedel keelati.

Pankrotihaldur Veli Kraavi aga ütles Saarte Häälele, et senikaua, kui kohtumäärus on kehtiv, ei tohi Saaremaa Golf mänguõigust müüa.
“Peame oma võlausaldajate õigusi kaitsma ja muud moodi ei olnud Saare Golf Traveli lepingujärgset õigust võimalik tagada,” ütles Veli Kraavi. Tema kinnitusel on Saare Golf Travelil kõik võimalused ja tahtmine mänguõigust müüa ja tulu teenida.

Vaata kohtumäärust!

Print Friendly, PDF & Email