Ühistu hakkas piimatootjatele välja andma rändauhinda

Ühistu hakkas piimatootjatele välja andma rändauhinda

Foto: Toivo Vaik

Saaremaa liha- ja piimaühistu andis tänavu esmakordselt välja rändauhinna maakonna parima kvaliteediga piima tootjatele.

Saaremaa liha- ja piimaühistu juhatuse esimehe Paul Alase sõnul on auhinna väljaandmine ajendatud asjaolust, et juustutootmises on piima kvaliteet väga tähtis. “Hindasime piima kvaliteeti ja ka valgusisaldust, mis on juustutootmisel oluline,” rääkis Alas, kelle sõnul käis komisjon farmides kohal ning hindas ka farmide heakorda.

Alase sõnul oli mullu Saaremaal kokku 16 tootjat, kes müüsid tööstusele ainult kõrgema sordi piima. Tublimad väiketootjad jäävad suurtele alla vaid selle võrra, et nende võimalused lisasööda ja tõu-aretuse osas on väiksemad.

Võitjad selgitati välja sõltuvalt toodangu mahust neljas kategoorias. Aastas enam kui 1000 tonni tootvate ühistute arvestuses tunnistati parimaks Kärla PÜ, 500–1000 tonni lüpsvate tootjate hulgas tuli esimeseks Karja POÜ, 250–500-tonnise toodangumahuga farmide arvestuses Orissaare talunik Janek Mägi ja alla 250 tonni lüpsvate tootjate hulgas Vaivere mahetootja Jaan Kiider.

Rändauhinnaks on piimamannerg, kuhu igal aastal graveeritakse auhinna pälvinud tootja nimi, sellega kaasneb aukiri koos väikese rahalise preemiaga. Auhinnad anti parimatele kätte ühistu üldkoosolekul 1. juunil.

Print Friendly, PDF & Email