Sõrulane pettus EMT netis (18)

Sõrve turismitalu omanik Jüri Mitt pettus tõsiselt EMT töötajate antud lubaduses, et saatjatest veel kuni 10 km kaugusel peab 3,5G võrgus saavutama allalaadimiskiiruseks 10 Mbit/s.

“Sõitsime läbi kogu Torgu valla territooriumi ja kasutasime Nokia netipuka, näiteks Laadla kaupluse juures saime kiiruseks 2 Mbit/s ja Türjule kiire internet juba ei ulatu, olgugi et Iide mast on palja silmaga näha!” kurjustas Mitt eile EMT-le saadetud pöördumises.

Mitt teab, millest räägib, sest majutas oma Sõrve turismitalus EMT tehnikuid, kes mastides võrku seadistamas käisid ja suhtles nendega korduvalt võrgu võimaliku kiiruse asjus. Samuti viibis Mitt teisipäeval Tehumardil EMT Muhu- ja Saaremaad katva 3,5G võrgu esitlusel, kus lubatud võimsused tegelikkusega ei klapi.
Vähe sellest, Mitt sõitis neljapäeval ja eile Sõrves läbi kümneid kilomeetreid ja katsetas netipulga ja sülearvuti abil EMT võrgu kiirust.

“Sõrve puhkekeskuse territooriumil, mis asub 4-km raadiuse piiri peal, on 3,5G võrgu saadavus vahelduv, kord on ja kord ei ole. Kiiruseks näitab 867 Kbit/s,” nentis Mitt, avaldades kahtlust, et kolmest saatjast kaks on tegelikult suunatud merele ja vaid üks riivamisi maa poole.
Seetõttu on näiteks Säärel ja Mõntus 3,5G võrgu saadavus ümmargune null. Kõige tugevama levi leidis Mitt Rahustes, kus kiirusetest näitas allalaadimiskiiruseks 8 Mbit sekundis.
EMT pressiesindaja Kaja Sepp ütles Saarte Häälele, et Miti kirjas toodud väidete uurimiseks ei jõudnud nad eile uusi mõõtmisi teha, kuid varasemad testimised on andnud sealkandis korraliku tulemuse.

Seega on Kaja Sepa sõnul Miti mõõtmiste kehvapoolsete tulemuste põhjused oletuslikud: “Probleem peitub seadmes, millega mõõdeti; mõõtes autos, läpakas põlvede peal, võib saada halva tulemuse, sest signaal on varjestatud; kas ka modem (või seade, millega mõõdeti) oli kohas, kus masti “näeb”?” tõi Sepp võimalikke põhjusi.
Mõntu sadamas on tema sõnul levi tugevdav seade ning kuna võrk avati alles kolmapäeval, siis täpsushäälestamine veel käib. “Kui aga Sõrve puhkekeskuses probleemid püsivad, siis pakuks lahenduseks välisantenni,” märkis Kaja Sepp.

Print Friendly, PDF & Email